Policjanci w Rybniku otrzymali nowe motocykle marki BMW

Motocykle marki BMW R1250RT w ilości dwóch sztuk trafią do rybnickiej drogówki. Takie informacje w ostatnich dniach zostały podane do informacji publicznej. W internecie znajdują się już zdjęcia dwóch nowych motocykli. Oczywiście obydwa motocykle są już przygotowane do pracy, a więc są w odpowiedni sposób oklejone oraz posiadają niezbędne do pracy policyjnej wyposażenie.

Nowoczesne motocykle dla drogówki w Rybniku

Motocykle, które trafiły do rybnickiej drogówki posiadają pojemność 1250 cm3 o mocy 136 KM. Bez wątpienia są to pojazdy, które w odpowiedni sposób zostaną wykorzystane przez policjantów drogówki. Dzięki ich posiadaniu funkcjonariusze będą mogli poruszać się w ciężko dostępnych miejscach, gdzie występuje większe natężenie ruchu, a także wszędzie tam, gdzie radiowóz po prostu nie dojedzie. Nowe motocykle są przystosowane do pracy policyjnej, a więc mogą pomóc w nadzorze ruchu drogowego, a także mogą wykonywać niezbędne czynności służbowe związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno na imprezach masowych, jak i na drogach.

Nie tylko w Rybniku pojawią się nowoczesne motocykle

Warto dodać, że nowe motocykle trafią nie tylko do drogówki w Rybniku. Na terenie całego województwa śląskiego ma pojawić się aż 40 takich nowoczesnych pojazdów, dzięki czemu w tym regionie w użytkowaniu będzie aż 91 policyjnych motocykli. Na pewno przyczynią się one do zwiększenia bezpieczeństwa w całym regionie. Również kierowcy, którzy przekraczają prędkość lub popełniają inne wykroczenia drogowe na pewno będą częściej dzięki tej inwestycji zatrzymywani.