Miasto wykorzysta wodę, która wypełniła jeden z miejskich basenów otwartych

Na terenie miasta Rybnik przez cały okres letni funkcjonowało kilka otwartych basenów. Cieszyły się one sporą popularnością. Za przykład może posłużyć kąpielisko znajdujące się w dzielnicy Chwałowice. Przy dobrej pogodzie znajdowało się tutaj nawet od 300 do 500 osób. Teraz, gdy sezon letni się powoli kończy, baseny zostaną opróżnione z wody. Okazuje się jednak, że woda się nie zmarnuje.

Zarząd Zieleni Miejskiej wykorzysta wodę z basenów

Do tej pory woda, która wypełniała lokalne kąpieliska była najprawdopodobniej marnowana. Po zakończeniu tego sezonu letniego ma być jednak inaczej. Wszystko za sprawą Zarządu Zieleni Miejskiej, który wykorzysta wodę z lokalnych kąpielisk. W jaki sposób?

Otóż Zarząd Zieleni Miejskiej wykorzysta wodę z basenów do podlewania nasadzeń znajdujących się w ich bazie. Oczywiście zanim woda trafi do docelowego miejsca, to na początku zostanie m.in. odchlorowana poprzez wyłączenie pomp dozujących chlor. Czysta woda następnie zostanie przewieziona za wykorzystaniem beczkowozów. Całość prac ma trwać około jednego tygodnia.

Warto dodać, że rybnicki Zarząd Zieleni Miejskiej od wielu lat wykorzystuje deszczówkę do swoich potrzeb. Woda deszczowa jest tam zbierana ze wszystkich dachów budynków znajdujących się na terenie bazy. Ponadto wykorzystywana jest także woda deszczowa ze szklarni oraz warsztatów. Następnie woda przechowywana jest w specjalnie przeznaczonych do tego zbiornikach. Woda oczywiście przeznaczana jest m.in. do nawadniania roślin.