Kierowca zauważył sarnę i ostatecznie uderzył w przydrożne drzewo

W całej Polsce regularnie dochodzi do różnych zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Tym razem do zdarzenia z udziałem sarny doszło na ulicy Robotniczej w kierunku ulicy Szewczyka w Rybniku. To właśnie tam kierowca samochodu osobowego marki Audi zauważył sarnę, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i wylądował na drzewie.

Sarna na drodze na ulicy Robotniczej

Kierowcy, którzy poruszają się odcinkiem drogi Robotniczej w kierunku ulicy Szewczyka w Rybniku muszą liczyć się z tym, że w każdej chwili na jezdni może pojawić się dzikie zwierzę. Znajduje się tam specjalne oznakowanie przy drodze, które ostrzega kierujących, że w pobliżu mogą znajdować się dzikie zwierzęta i mogą one w każdej chwili pojawić się na jezdni. Tym razem znak „Uwaga, dzikie zwierzęta” również powinien być widoczny przez kierowcę. 26-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Audi zauważył jednak sarnę w ostatnim momencie, a następnie stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył samochodem w drzewo przy drodze.

W wyniku zderzenia z sarną nikomu nic się nie stało

Na szczęście spotkanie kierowcy z drzewem zakończyło się jedynie na uszkodzeniach samochodu. Kierowca wyszedł z całej sytuacji bez większego szwanku. Sytuacje taka jak ta czy też chociażby ostatnia sytuacja na drodze z udziałem sarny w Bydgoszczy powinny z pewnością dać do myślenia wszystkim kierowcom, którzy poruszają się po drogach zarówno po zmroku, jak i za dnia.