Pomysł mieszkańców w końcu zrealizowany – replika Wieży Eiffla pojawiła się w Rybniku

Media w całej Polsce zainteresowały się tematem repliki Wieży Eiffla, która pojawiła się w jednej z dzielnic miasta Rybnik. Dokładniej mowa o dzielnicy Niedobczyce i rondzie Niedobczyce-Paryż, ponieważ to właśnie na środku tego ronda pojawiła się ta wyjątkowa replika Wieży Eiffla. Warto dodać, że replika powstała z pomysłu mieszkańców Niedobczyc, którzy właśnie ten projekt wybrali w ramach ubiegłorocznej edycji obywatelskiego budżetu.

W dzielnicy Niedobczyce pojawiła się replika Wieży Eiffla

Replika Wieży Eiffla pojawiła się na środku ronda w dzielnicy Niedobczyce z powodu tego, że projekt ten wygrał zeszłoroczną edycję budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, że ten projekt otrzymał głos aż 1645 mieszkańców. Inwestycja związana z tą wyjątkową repliką pochłonęła 90 tysięcy złotych. Warto dodać, że nasz portal już w maju informował o nietypowej inwestycji na rondzie w Rybniku.

O konstrukcji repliki Wieży Eiffla w Rybniku

Konstrukcja repliki Wieży Eiffla wcale nie jest tak mała jak mogłoby się co poniektórym wydawać. Waży ona prawie osiem ton, a ponadto złożono ją z mniej więcej trzech tysięcy stalowych elementów, a także siedmiuset śrubowych łączników. Warto dodać, że do postawienia tej Wieży Eiffla wykorzystano także 62 metry sześcienne betonu, które potrzebne były do zalania fundamentu. Ciekawostką jest, że cała wieża będzie posiadała dodatkowe oświetlenie, a ponadto ta wieża ma pełnić funkcję punktu orientacyjnego w kontekście Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna. Wszystkie prace związane z tą inwestycją mają zostać zakończone jeszcze w tym roku, a dokładnie to we wrześniu.