Kolejne nietypowe rondo w Rybniku, tym razem powstanie „Wieża Eiffla”

Na terenie miasta Rybnik znajduje się już kilka nietypowych rond. Mowa chociażby o rondzie, na którym znajdują się dwa kaktusy specjalnie ocynkowane, czy też rondo, na którym znajduje się baseballista. Nie można również zapominać o rondzie, na którym znajdują się kolarze w nawiązaniu do Tour de Rybnik, czy też żużlowcy. Tym razem na jednym z rond ma zostać skonstruowana „Wieża Eiffla”.

Ozdoba w postaci „Wieży Eiffla” powstanie na rondzie w Rybniku

Już w sierpniu na jednym z rond w rybnickiej dzielnicy Niedobczyce ma powstać ozdoba w postaci „Wieży Eiffla”. Mieszkańcy tej dzielnicy sami mówią, że mieszkają w „Paryżu”. Nic więc dziwnego, że to właśnie tego typu ozdoba pojawi się w tej części miasta. Według informacji zawartych na innych stronach w internecie, ozdobna „Wieża Eiffla” ma pojawić się na rondzie jeszcze w czasie wakacji, a dokładniej to w sierpniu. Warto dodać, pomysł dotyczący postawienia właśnie w tym miejscu „Wieży Eiffla” pochodzi z pomysłu, który został uwzględniony w budżecie obywatelskim w 2021 roku.

Powstanie nowy symbol miasta?

Wiele osób sądzi, że powstająca w Rybniku, a dokładniej w dzielnicy Niedobczyce „Wieża Eiffla” będzie mogła zostać tzw. nowym symbolem miasta. Oczywiście tutejsza wieża będzie znacznie mniejszych rozmiarów, niż ta, która mieści się w stolicy Francji, a więc w Paryżu. Przypomnijmy, że paryska Wieża Eiffla posiada aż 300 metrów wysokości.

Koszt związany z tą inwestycją oscyluje wokół kwoty 129 tysięcy złotych. Warto dodać, że aż 90 tysięcy złotych pochodzi z obywatelskiego budżetu, z kolei pozostała część pieniędzy, a więc niecałe 40 tysięcy złotych to pieniądze, które będą pochodzić z budżety gminy.