Pożar samochodu w Rybniku w dzielnicy Niewiadom

We wtorek, dnia 26 lipca, w rybnickiej dzielny Niewiadom miał miejsce pożar samochodu. Do pożaru doszło w godzinach porannych. Na miejscu od razu pojawili się strażacy i zaczęli opanowywać tę trudną sytuację. Warto dodać, że ogniem objęty został nie tylko samochód, ale również elewacja budynku, który mieścił się w pobliżu zaparkowanego w dzielnicy Niewiadom samochodu.

Jak doszło do pożaru samochodu w rybnickiej dzielnicy Niewiadom?

Zdarzenie, które miało miejsce o poranku we wtorek, dnia 26 lipca, najprawdopodobniej nie zostało spreparowane przypadkowo. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że nie był to samozapłon. Pojazd samochodowy najprawdopodobniej został najpierw oblany benzyną, a potem podpalony. Warto dodać, że podpalonym pojazdem była taksówka. Wstępne ustalenia śledczych są takie, że do podpalenia mogło dojść celowo. W wyniku takich domysłów zatrzymano już jednego podejrzanego w tej sprawie, który być może nie jest sprawcą tego zdarzenia, ale najprawdopodobniej posiada informacje w tej sprawie. Oprócz tego zatrzymania funkcjonariusze cały czas przesłuchują świadków i starają się ciągle ustalić dokładne okoliczności tego wtorkowego zdarzenia, do którego doszło w porannych godzinach tuż po godzinie 6:00. Warto dodać, że ostatnio w pobliżu Nowej Soli doszło do zatrzymania osoby podejrzanej o liczne podpalenia.

Szybka akcja gaśnicza straży pożarnej

Strażakom na szczęście dość sprawnie udało się opanować pożar samochodu i elewacji sąsiedniego budynku. Całe zdarzenie miało miejsce w rybnickiej dzielnicy Niewiadom, a dokładniej to przy ulicy Morcinka w Rybniku. W wyniku tego, że pożar objął także elewację sąsiedniego budynku mieszkalnego, to w mieszkaniach znajdujących się na parterze oraz na pierwszym piętrze tego obiektu mieszkalnego pojawiło się zadymienie.