Oddział chirurgii w rybnickim szpitalu ponownie gotowy, aby przyjmować pacjentów

Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu oddział chirurgii w szpitalu w Rybniku nie funkcjonował. Przerwa w jego działaniu wynosiła około dwa miesiące. Teraz jednak oddział chirurgii ogólnej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu nr 3 w Rybniku ponownie będzie przyjmował pacjentów.

Odwieszenie oddziału chirurgii ogólnej w WSS nr 3 w Rybniku

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital nr 3 w Rybniku ponownie będzie przyjmował pacjentów na oddziale chirurgii ogólnej. Już od poniedziałku, dnia 1 sierpnia pacjenci mogą przychodzić do specjalistów od chirurgii. Dzięki temu przyjmowani są nie tylko pacjenci z nagłymi przypadkami, ale również lekarze będą zajmować się pacjentami wedle planowanej rozpiski, którzy mają do zrealizowania chirurgiczne zabiegi.

Odejście pracowników z oddziału chirurgii w WWS nr 3 w Rybniku

Przerwa w funkcjonowaniu oddziału chirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku nie była oczywiście przypadkowa. Była ona spowodowana odejściem z pracy aż pięciu chirurgów. W tamtym czasie zostało ich dwóch, ponieważ wtedy zatrudnionych było siedmiu chirurgów. Jako, że lekarze złożyli rezygnację z pracy, to oddział chirurgii ogólnej w rybnickim szpitalu nie mógł być w dalszym czasie prowadzony. Po prostu byłoby na to zbyt mało lekarzy.

Na szczęście kierownictwu szpitala w Rybniku udało się pozyskać do pracy nowych specjalistów. Dzięki temu już od poniedziałku, dnia 1 sierpnia oddział chirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku ponownie przyjmuje pacjentów. Warto dodać, że większość nowych specjalistów w rybnickim szpitalu pochodzi ze szpitala w Wodzisławiu Śląskim, przez co w tej miejscowości w tamtejszym szpitalu należało chirurgię po prostu zawiesić. Jak widać w Polsce brakuje lekarzy wykwalifikowanych właśnie w tym kierunku.