Wojska specjalne ćwiczyły nad Rybnikiem

W ostatnim czasie nad Rybnikiem latały śmigłowce. Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że latały one nad wyraz nisko. Okazało się, że nie były to normalne przeloty śmigłowców, lecz po prostu ćwiczenia wojsk specjalnych. Dlatego też mieszkańcy Rybnika mogli ostatnio się zdziwić, gdy dwa śmigłowce wojskowe latały nad ich domami. Szczególnie, że jak relacjonują świadkowie tych sytuacji, jeden ze śmigłowców był kompletnie nieoświetlony.

Wojskowe śmigłowce latały nad Rybnikiem w ramach ćwiczeń

Ostatni czas to okres wielu ćwiczeń w przestrzeni powietrznej Rybnika. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu również w Rybniku latały śmigłowce w ramach ćwiczeń. Wtedy jednak były to ćwiczenia Wojskowej Jednostki Agat z Gliwic. O tych ćwiczeniach pisał także portal wojskowy www.defence.pl. Tym razem jednak ćwiczyły wojska specjalne. Okazuje się jednak, że wszyscy oczywiście wiedzieli o tych ćwiczeniach, jednak oprócz samych mieszkańców. Jak zaznaczają osoby związane z wojskiem, wszelkie ćwiczenia wykonywane w Rybniku zostały zgłoszone wszystkim samorządom.

Mieszkańcy relacjonowali przelot śmigłowców wojskowych nad Rybnikiem

O przelotach śmigłowców wojskowych nad Rybnikiem w ramach ćwiczeń wojsk specjalnych rozpisywali się również sami mieszkańcy. Oni jednak nie wiedzieli co się dzieje, ponieważ nie mieli pojęcia o ćwiczeniach. Z ich relacji wynika, że początkowo obydwie maszyny wylądowały na lotnisku w Gotartowicach. Niedługo potem od razu wyruszyły dalej i wzniosły się w powietrze mniej więcej o godzinie 22:47. Wtedy też rozpoczął się przelot nad różnymi częściami miasta Rybnik. Jak relacjonowali pozostali świadkowie tej sytuacji, śmigłowce wojskowe przelatywały naprawdę minimalnie nad dachami ich obiektów mieszkalnych. Niektórzy twierdzą, że mogło to być nawet ledwo 15 metrów wysokości nad zabudowaniami. Stąd też mieszkańcy twierdzili, że bardzo mocno można było odczuć hałas oraz wiatr, który docierał aż na ziemię.