TBS z Rybnika planuje wybudować 80 mieszkań, jednak na ten moment brakuje chętnych

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Rybniku „Twój Dom” ma w planach wybudować aż 80 nowych mieszkań. Mieszkania mają powstać w dzielnicy Boguszowice Stare, a dokładniej to przy ulicy Sztolniowej. Na ten moment jednak z realizacją tej inwestycji nie jest łatwo, ponieważ do końca czerwca trwał nabór wniosków zainteresowanych najemców, których wpłynęło jednak znacznie mniej, niż oczekiwali inwestorzy.

Małe zainteresowanie nowymi mieszkaniami w Rybniku

Okazuje się, że w trwającym do końca czerwca tego roku naborze wniosków potencjalnych chętnych najemców na nowe mieszkania w dzielnicy Boguszowice Stare było bardzo mało chętnych. Otóż wnioski złożyło podobno mniej niż na połowę dostępnych lokali mieszkaniowych. Mimo to Rybnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego się nie poddaje i przekazało informację, że nabór będzie trwał tak długo, aż wszystkie mieszkania znajdą swoich najemców.

Warto dodać, że spółdzielnie mieszkaniowe działają prężnie w całej Polsce. Ostatnio zaczęto przyjmować również nowe wnioski na mieszkania TBS w Kwidzynie.

Przy ulicy Sztolniowej w Rybniku mają powstać nowe mieszkania

Przypomnijmy, że przy ulicy Sztolniowej w dzielnicy Boguszowice Stare w Rybniku ma powstać aż 80 mieszkań. Wszystko za sprawą inwestycji, którą planuje w tym miejscu przeprowadzić Rybnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W ramach tej inwestycji ma powstać aż 5 bloków czterokondygnacyjnych. Budynki mają być oczywiście podpiwniczone. Według projektu wiadomo, że dwa obiekty budowlane będą wolnostojące, z kolei trzy budynki będą zbudowane w ramach szeregowej zabudowy.