Strażnicy Miejscy w Rybniku będą znakować rowery chętnym osobom

Wszyscy zainteresowani już niedługo, bowiem w każdy czwartek od dnia 30 czerwca będą mogli udać się na komendę Straży Miejskiej w Rybniku, która znajduje się przy ulicy Władysława Stanisława Reymonta 54. Celem takiej wizyty ma być oczywiście znakowanie swojego pojazdu. Dlaczego warto oznakować rower metodą syntetycznego DNA?

Znakowanie rowerów metodą syntetycznego DNA przez strażników miejskich w Rybniku

Metoda znakowania rowerów metodą syntetycznego DNA jest już znana w kilku innych miejscach w Polsce, jak i poza Polską. Polega ona na znakowaniu rowerów, części rowerowych czy też innych elektrycznych urządzeń jezdnych za pomocą specjalnego roztworu, a więc właśnie syntetycznego DNA. Dzięki takiemu znakowaniu na rowerze lub innym urządzeniu jezdnym będą znajdować się przede wszystkim dane właściciela pojazdu. Oznaczenie śladem DNA odbywa się w specjalnych miejscach na ramie roweru. Oprócz tego dane właściciela wpisywane są także do rejestru czy też systemu informatycznego. W ten sposób można łatwiej znaleźć właściciela np. w przypadku zniknięcia roweru lub innego pojazdu.

Strażnicy Miejscy w Rybniku znakowanie DNA będą wykonywać w każdy czwartek w godzinach od 8:00 do 16:00. Proces znakowania jednego roweru wynosi około 25 minut. Ponadto po znakowaniu, rower musi mieć wolny czas w ilości 24h, aby znakowanie mogło całkowicie zaschnąć. Na znakowanie rowerów mogą zgłosić się wszystkie osoby pełnoletnie. Osoby niepełnoletnie mogą dokonać znakowania syntetycznego DNA jedynie pod obecnością opiekuna prawnego oraz po dostarczeniu pisemnej deklaracji o tym, że rower należy do nas.