Dzień dziecka w Rybniku – co można robić tego dnia z dzieckiem?

Już w środę, dnia 1 czerwca, dzieci będą miały swoje święto. Jakie atrakcje będą czekały w Rybniku na najmłodszych z okazji Dnia Dziecka? Okazuje się, że w wielu częściach miasta rodzice będą mieli naprawdę sporo opcji, aby dobrze spędzić czas z dzieckiem. Jakie atrakcje czekają więc na najmłodszych?

Zbiorowe puszczanie baniek mydlanych

Jednym z ciekawszych miejsc, które będzie tego dnia przystosowane dla dzieci na pewno jest Studio Plenerowe Radia 90. Na deptaku najmłodsi wraz z organizatorami będą podejmować kolejną próbę bicia rekordu osób, które jednocześnie puszczają bańki mydlane. Warto przypomnieć, że w 2019 roku bańki mydlane jednocześnie były puszczane przez 213 osób. W tym roku organizatorzy na pewno mają zamiar pobić ten wynik. Oficjalna próba bicia rekordu w jednoczesnym puszczaniu baniek mydlanych ma rozpocząć się około godziny 17:30.

Wyjątkowy piknik w parku w Boguszowicach

Kolejną atrakcją przygotowaną z myślą o dzieciach w ten wyjątkowy dzień jest specjalny piknik w parku w Boguszowicach. Piknik rozpocznie się o godzinie 16:00 i będzie trwał do godziny 19:00. Uczestnicy podczas pikniku będą mogli naprawdę świetnie spędzić czas. Organizatorzy przygotowali m.in. zabawy na scenie, możliwość skorzystania z dmuchańców za darmo, czy też artystyczne warsztaty. Najmłodsi będą mogli również skorzystać ze strefy dla maluchów.

Specjalne warsztaty plastyczne i kwiatowe

Rodzice, którzy chcą z dziećmi spędzić czas na kreatywnej zabawie na pewno powinno rozważyć propozycję spędzenia dnia dziecka w Chwałowicach. Tam impreza odbędzie się jednak w piątek, dnia 3 czerwca. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w owocowym tańcu, rzucie czereśnią, czy też będą mogli podjąć próbę pokonania specjalnego toru ze zdrowych przeszkód. Najważniejszą częścią tego dnia będą jednak warsztaty plastyczne i kwiatowe. Dzieci będą mogły pozyskać sporo wiedzy teoretycznej, ale także i praktycznej.

Oprócz tego podczas tegorocznego dnia dziecka w Rybniku najmłodsi będą mogli chociażby odwiedzić także Focus Park Rybnik, czy też skorzystać ze specjalnych rabatów w obiekcie Rybnik Plaza. Jak więc widać, tego dnia na pewno każdy powinien znaleźć coś dla siebie i swojej pociechy, aby spędzić ten wyjątkowy dzień razem z dzieckiem. Jednak jeśli mimo wszystko brak Ci odpowiednich pomysłów, to możesz zapoznać się ze sprawdzonymi pomysłami na spędzenie czasu z dzieckiem podczas Dnia Dziecka, które specjalnie z okazji tego dnia przygotowali redaktorzy portalu www.uwagazabawa.pl.