W jakich sytuacjach mogą być potrzebne prześcieradła medyczne?

Prześcieradła medyczne umożliwiły zapewnienie pacjentom placówek medycznych oraz opiekuńczych wysoki poziom higieny. To niezwykle praktyczne jednorazowe produkty, które ułatwiają pracę medyków – po zakończonym zabiegu wystarczy je zwinąć i wyrzucić, a następnie na ich miejsce położyć nowe, czyste prześcieradło. A w jakich sytuacjach może być ono potrzebne? Czy ten produkt sprawdzi się tylko w placówkach medycznych? Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie!

Prześcieradła medyczne w placówkach medycznych

W placówkach medycznych codziennie pojawia się wiele osób z różnymi dolegliwościami – wiele z towarzyszącym im chorób może być zaraźliwe, dlatego, aby ich nie rozprzestrzeniać, w gabinetach konieczne jest zapewnienie sterylnych warunków. Jest to trudne, ponieważ kiedy pacjenci przychodzą do lekarza, podczas wizyty często dotykają wyposażenia medycznego. Tutaj jednak z pomocą przychodzą jednorazowe prześcieradła medyczne. Zapewniają one duży komfort i higienę pacjentom – podczas wizyty chronią ich przed różnymi wydzielinami, wilgocią czy kurzem. Dodatkowo, prześcieradła medyczne chronią sprzęt medyczny oraz łóżko. Ze względu na swe szerokie zastosowanie, produkty te cieszą się dużą popularnością w szpitalach i przychodniach.

Prześcieradła medyczne, często zwane również podkładami, to bardzo wygodne rozwiązanie – po wizycie jednego pacjenta wystarczy wyrzucić zużyty produkt i zastąpić go nowym. Są one jednorazowe, dlatego nie ma konieczności robienia prania – zmniejsza to wysokość ponoszonych kosztów, jak również niweluje ryzyko, że prześcieradło niedokładnie się wyprało. Ponadto, to produkty przyjemne w dotyku, co znacząco wpływa na komfort osób na nich siedzących.

Aby zapewnić pacjentowi wysoki komfort oraz higienę, warto zaopatrzyć się w podkłady wysokiej jakości. Oferta prześcieradeł na eplaster.pl przedstawia produkty wyróżniające się doskonałą chłonnością, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ochrona oraz izolacja człowieka od powierzchni leżących bądź siedzących – sprawdź https://eplaster.pl/pl/c/Przescieradla-i-podklady-jednorazowe/267

Gdzie jeszcze używa się prześcieradeł medycznych?

Czy prześcieradeł medycznych używa się jedynie w gabinetach lekarskich? Nazwa produktu wskazuje na jego zastosowanie w szpitalach czy przychodniach, jednak takie podkłady sprawdzą się doskonale również w wielu innych miejscach. Wykorzystuje się je również w ośrodkach rehabilitacyjnych oraz przychodniach stomatologicznych. Z prześcieradeł medycznych korzysta się również w salonach kosmetycznych czy masażu, a także w gabinetach medycyny estetycznej. Spotkamy się w nimi również w salonach SPA. W prześcieradła medyczne zaopatrują się także osoby opiekujące się osobami starszymi, z niepełnosprawnościami. Są one też niezastąpione podczas opieki nad niemowlakami! Podkłady wykorzystuje się też w przychodniach weterynaryjnych.

Prześcieradła medyczne – rodzaje

Możemy wyróżnić dwa główne rodzaje prześcieradeł medycznych – włókninowe oraz podfoliowane. Czym się one charakteryzują?

Prześcieradła medyczne włókninowe są wykonane z przyjaznego dla skóry materiału – pozwalają jej oddychać i nie wywołują podrażnień. To doskonała opcja dla tych, którzy posiadają wrażliwą, skłonną do alergii skórę. Prześcieradła celulozowe są nie tylko praktyczne, ponieważ uniemożliwiają drobnoustrojom rozprzestrzenianie się, ale również komfortowe – są miękkie i przyjemne w dotyku. Prześcieradło medyczne włókninowe chroni nie tylko pacjentów, ale także sprzęt medyczny – są nieprzemakalne, dlatego chronią fotel przed różnymi płynami i tym samym zniszczeniem. Są to produkty bardzo wygodne w użyciu, gdyż wystarczy je zwinąć i wyrzucić. Dodatkowo, są one przystępne cenowo – są niedrogie, a przez brak konieczności prania, nie generują dodatkowych kosztów. Podkłady celulozowe są dostępne w kilku rozmiarach – ich szerokość oraz długość można dostosować do swych indywidualnych potrzeb.

Prześcieradła medyczne podfoliowane są natomiast produkowane ze specjalnej bibuły, który zapewnia wysoki komfort użytku. Są one bardzo wytrzymałe oraz chłonne, dzięki czemu sprawdzą się doskonale podczas zabiegów oraz operacji – nie tylko w szpitalach, ale również w klinikach weterynaryjnych.