W Rybniku oficjalnie otwarto miejsce o nazwie SOWA, a więc Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

Wszyscy fani zabawy i nauki mogą już odwiedzić nowe miejsce o nazwie SOWA w Rybniku. Jest to Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, która mieści się na terenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy”. Oficjalne otwarcie SOWA miało miejsce w piątek, dnia 29 kwietnia o godzinie 12:00.

Małe, lecz nowoczesne centrum edukacyjne SOWA

Centrum edukacyjne SOWA być może nie wszystkich zachwyci swoimi rozmiarami. Jednak na pewno wyposażenie tego miejsca i wszystkie atrakcje, które można znaleźć w środku sprawiają, że warto tam się pojawić chociaż raz. Osoby, które odwiedzą to miejsce mogą liczyć na zebranie wielu przydatnych w życiu doświadczeń. Nowe centrum edukacyjne dostarcza wiedzą najmłodszym za pomocą zabawy. W takim przypadku połączenie nauki i zabawy wydaje się najlepszą opcją, ponieważ łatwo można przyswoić wiedzę.

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności powstała za sprawą współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Podobne inwestycje mają zostać przeprowadzone również w innych częściach kraju, jak np. w Nowym Targu – sprawdź więcej na nowy24.pl. Są to jednak niepotwierdzone oficjalnie informacje. Na miejscu zainteresowani mogą dowiedzieć się nieco więcej o działaniu fizyki, a także mogą lepiej poznać wszelkie działania i zjawiska, które na co dzień zachodzą w naturze.

SOWA chętnie odwiedzana przez dzieci

Obiekt już został po raz pierwszy odwiedzony przez dzieci. Reakcja najmłodszych, którzy z zainteresowaniem biegali od stanowiska do stanowiska pokazuje, że miejsce to jest dla nich interesujące. Warto więc udać się do nowego centrum edukacyjnego SOWA również ze swoimi dziećmi, aby mogły poprzez zabawę zdobyć cenną wiedzę z zakresu fizyki i nie tylko.

Warto dodać, że Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00 oraz w sobotę i niedzielę od 10:00 do 16:00. Przypomnijmy, że SOWA mieści się na ulicy Mościckiego 3 w Rybniku.