Jakie są korzyści z ogrzewania folią grzewczą?

Ogrzewania folią grzewczą to doskonała alternatywa dla staromodnych kaloryferów i skomplikowanych systemów ogrzewania opartych na pompach cieplnych. Ze względu na swoje świetle właściwości termoizolacyjne jest to niezwykle popularne rozwiązanie. W jakich konfiguracjach najlepiej sprawdzają się folie grzewcze na podczerwień? Jakie zalety ma taka instalacja grzewcza i ile kosztuje? Czym różnią się maty grzewcze od folii grzejnej? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Gdzie bezpiecznie można umiejscowić folię grzewczą?

Folia grzejna jest jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku, które doskonale sprawdza się w charakterze ogrzewania podłogowego. Instalacja tego rodzaju może zostać umiejscowiona pod drewnianymi deskami, panelami, płytkami, gresami, kamieniami oraz wykładzinami i wylewkami przemysłowymi. Folia grzewcza sprawdza się jednak nie tylko na podłodze, ale także i na ścianach, sufitach, platformach i podestach. Instalacje tego rodzaju mogą być stosowane bezpiecznie także w łazienkach do ogrzewania luster. Są one także powszechnie wykorzystywane w ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach, kościołach, hotelach, halach przemysłowych, biurach, domach jednorodzinnych, magazynach oraz obiektach medycznych, rekreacyjnych, turystycznych i sportowych.

Czym różnią się maty grzejne od folii grzewczych?

Folia grzewcza zużywa około 50% mniej prądu niż klasyczne maty grzewcze oraz w przeciwieństwie do tradycyjnych kabli, równomiernie nagrzewa całą powierzchnię. Warto jednak zwrócić uwagę, iż obydwa rozwiązania cechują się podobnym poziomem trudności instalacji oraz w zależności od indywidualnych preferencji zarządzać można nimi z poziomu prostego termostatu lub nowoczesnej aplikacji mobilnej.

Czy ogrzewanie budynków przy pomocy folii grzejnej na podczerwień się opłaca?

W kwestii takiej jak folia grzewcza cena zależy przede wszystkim od wariantu produktu, który sprzedawany jest na rolki, metry lub w formie dedykowanych do samodzielnego montażu zestawów. Koszty zależą także od szerokości folii, która dostępna jest w 25,30,50 lub 100-centymetrowej opcji. Profesjonalne systemy oparte na nowoczesnych termostatach, czujnikach oraz foliach są dużo bardziej wydajne i opłacalne niż centralne ogrzewanie. Najbardziej ekologicznym i ekonomicznych rozwiązaniem jest oczywiście zasilanie fotowoltaiczne.

Jakie zalety ma folia grzewcza na podczerwień?

Do najczęściej wymienianych korzyści wynikających z obecności nowoczesnej instalacji grzewczej opartej na folii grzejnej zaliczyć trzeba następujące zalety:

-wysoki poziom bezpieczeństwa (brak ryzyka związanego z zaczadzeniem lub wybuchem kaloryfera)

-niskie koszty eksploatacji i brak konieczności kosztownego serwisowania co roku

-możliwość zdalnego zarządzania temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach

-szybki i prosty system montażu niewymagający wyodrębniania przestrzeni na kotłownie lub komin spalinowy

-równomierność i efektywność ogrzewania powierzchni

-wyeliminowanie efektu parującego lustra w łazience

Ze względu na zredukowaną konwekcję obiegu powietrza w pomieszczeniach rozwiązanie tego rodzaju cenione jest szczególnie przez alergików.