Powstanie specjalna siedziba przeznaczona dla ratowników nad brzegiem zalewu w Rybniku

Nad rybnickim zalewem trwają już pracę, w ramach których powstanie całkowicie nowa siedziba dla woprowców BKK. Warto przypomnieć, że od początku powstania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rybniku, ratownicy przez cały czas korzystali z obiektów i pomieszczeń, które wynajmowali. Teraz jednak ta sytuacja ulegnie zmianie, ponieważ miasto postanowiło wybudować dla WOPR-owców osobny obiekt, który będzie ich stałą siedzibą.

Nowa siedziba WOPRu w Rybniku

Nowo powstająca siedziba Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie znajdować się bezpośrednio nad brzegiem lokalnego zalewu, tuż obok harcerskiej żeglarskiej stanicy. Działka znajdująca się w tym miejscu formalnie należy do miasta, więc powstający tam budynek potem będzie mógł być wykorzystywany przez ratowników WOPR bezpłatnie. Na pewno bardzo mocno ułatwi to prosperowanie lokalnego WOPRu.

Siedziba ma zostać oddana do użytku jeszcze przed tegorocznym sezonem

Warto dodać, że nowo powstający obiekt będzie do użytku jeszcze w tym roku. Dzięki temu ratownicy będą mogli skorzystać z takich miejsc jak pomieszczenia sanitarne, pomieszczenie do przyrządzania posiłków oraz pomieszczenie, które będzie przypominać garaż. W owym garażu będą miały znajdować się docelowo sprzęty służące do pływania. Warto dodać, że już wraz z początkiem czerwca nad zalewem w Rybniku będą trwały stałe dyżury. Będą one pełnione w piątki od godziny 14:00, a także w soboty i niedziele. Prowadzone będą one prawdopodobnie do końca okresu wakacyjnego w szkołach.