40-letnia kobieta zginęła w tragicznym pożarze domu jednorodzinnego

Do tragicznego zdarzenia na terenie miasta Rybnik doszło w nocy z piątku na sobotę, z 8 na 9 kwietnia. W płomieniach stanął jeden z domów jednorodzinnych. Strażacy od razu po otrzymaniu powiadomienia o pożarze wyruszyli do akcji. Niestety, ale pomimo szybkiej interwencji nie udało się uratować 40-letniej kobiety, która już nie okazywała oznak życia.

Pożar w Rybniku

Strażacy po otrzymaniu informacji o pożarze w domu jednorodzinnym w Rybniku od razu udali się na miejsce zdarzenia. Po przybyciu zauważyli, że ogień zdołał objąć przede wszystkim poddasze oraz dach domu. Po wejściu do środka budynku mieszkalnego okazało się, że w środku znajdują się dwie kobiety. Jedna z nich nie żyła, a druga doznała obrażeń. Kobietą, która doznała obrażeń w pożarze domu najprawdopodobniej była matka zmarłej 40-latki. Są to jednak na ten moment jeszcze niepotwierdzone informacje. Więcej szczegółów niewątpliwie powinniśmy poznać w niedalekiej przyszłości, kiedy policja pod nadzorem prokuratury udostępni jakieś informacje.

Nieznane przyczyny pożaru budynku mieszkalnego

Na ten moment nie udało się jeszcze ustalić przyczyny i jakichkolwiek dokładniejszych okoliczności, która spowodowały i mogły przyczynić się do wybuch pożaru w domu jednorodzinnym. W najbliższym czasie zarówno policja, jak i prokuratura będą starali się wyjaśnić dokładne okoliczności zaprószenia ognia. Wiadomo jednak, że wstępne straty poniesione wskutek wybuchu pożaru i spalenia się części obiektu mieszkalnego oszacowano na około 400 tysięcy złotych. Prawdopodobnie spłonęło aż około trzy czwarte powierzchni dachu.