Tym razem zima zaskoczyła nie tylko drogowców, ale również i mieszkańców

Opady śniegu podczas 1. dnia kwietnia zaskoczyły wiele osób. Po cieplejszych dniach w marcu i słonecznej pogodzie chyba już każdy poczuł wiosnę. Jednak natura lubi zaskakiwać i tak też stało się i tym razem. Wszyscy Ci, którzy obudzili się w piątkowy poranek i za oknem zobaczyli śnieg mogli na początku myśleć, że to żart z okazji Prima Aprilis. Tak jednak nie jest, a prognozy pogody na najbliższe dni nie są niestety optymistyczne.

Opady śniegu w Rybniku w pierwszy dzień kwietnia

Początek kwietnia to z reguły czas, kiedy w końcu zaczynamy dostrzegać cieplejszą pogodę. Niestety, ale w tym roku wygląda to nieco inaczej. Po ciepłych dniach w marcu przyszedł czas na powrót zimy. Śnieg ponownie przykrył zieleń i świeżo zasadzone bratki oraz krokusy, które niedawno pojawiły się na skwerach w Rybniku. Jako pocieszenie możemy dodać, że śnieg pojawił się również w innych miejscowościach w Polsce. Wraz z powrotem zimy nad Polską pojawił się również silny wiatr. Mocne podmuchy wiatru mają miejsce praktycznie na terenie całego kraju.

Artykuł o niespodziewanej zmianie w pogodzie na śląsku i w całej Polsce pojawił się również na portalu pszczynainfo.pl.

Prognoza pogody w Rybniku na najbliższe dni

W najbliższych dniach pogoda ma być podobna co dzisiaj, a więc 1 kwietnia. Nieco słońca i cieplejszej pogody nad Rybnikiem ma pojawić się w połowie przyszłego tygodnia. Do tego czasu możemy spodziewać się opadów śniegu, deszczu i silnych podmuchów wiatru. Miejmy nadzieję, że zimowa aura mimo swojego uroku opuści nas jak najszybciej – przecież tak wielu z nas już poczuło wiosnę.