Mężczyzna z 2 promilami alkoholu w organizmie poruszał się motorowerem

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach dokonali zatrzymania 25-letniego mężczyzny, który poruszał się motorowerem pod wpływem alkoholu. Podczas zatrzymania i badania alkoholu we krwi okazało się, że w jego organizmie znajdują się aż 2 promile alkoholu.

Przyjechał po alkohol do sklepu będąc pijanym

Pijany 25-latek na motorowerze wcale nie miał zamiaru zakończyć picia. Okazało się, że wsiadł on na motorower po to, aby zakupić kolejne porcje alkoholu. Zatrzymał się on przy jednym ze sklepów znajdujących się w Czerwionce-Leszczynach. Sprawiał on wrażenie znacznie pijanego i rzeczywiście tak było. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajdują się aż 2 promile alkoholu.

Nie tylko pijany, miał również zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci podczas zatrzymania 25-letniego mężczyzny nie tylko zbadali go alkomatem, ale również sprawdzili jego historię w policyjnych bazach. Co się okazało? Otóż mężczyzna już wcześniej otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok został orzeczony przez Rejonowy Sąd w Rybniku. Dlatego też mężczyzna nie mógł w ogóle poruszać się wspomnianym jednośladem, jednak ten zakaz również złamał. Z tego powodu już niedługo odpowie on za swoje czyny. Będzie odpowiadał zarówno za jazdę pojazdem pod wpływem alkoholu, jak i za złamanie wyroku dotyczącego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 25-letni mężczyzna może za swoje czyny trafić do więzienia nawet na okres do 5 lat.