Kierowca ciągnika zginął w tragicznych okolicznościach na torach

Dom tragicznego zdarzenia na przejeździe kolejowym w Rybniku doszło we wtorek, dnia 22 lutego. Ciągnik wjechał pod pociąg, a w wyniku uderzenia kierowca rolniczego ciągnika zginął na miejscu. Medycy udzielili jeszcze pomocy medycznej kierowcy ciągnika, jednak okazała się ona bezskuteczna.

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Rybniku-Chwałowicach

Śmiertelnie zakończył się wjazd pod pociąg kierowcy ciągnika rolniczego. Jak oznajmia Miejska Komenda Policji w Rybniku, do tragicznego zdarzenia z udziałem pociągu oraz ciągnika rolniczego doszło dokładnie na przejeździe kolejowym przy ulicy Kożdoniów. Niedaleko znajduje się tamtejsza kopalnia KWK Chwałowice.

Na miejscu zdarzenia od razu pojawiły się służby bezpieczeństwa. Policja, straż pożarna, a także ratownicy medyczni. Strażacy skutecznie rozcięli karoserię ciągnika, aby wydobyć z wnętrza pojazdu kierowcę. Medycy starali się jeszcze uratować życie mężczyzny, jednak obecny na miejscu lekarz stwierdził, że kierowca nie żyje. Policjanci od razu zaczęli ustalać tożsamość zmarłego mężczyzny.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym doszło również w innym miejscu w Polsce. W Ostrowie Wielkopolskim kierowca wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle.

Zamknięta ulica Kożdoniów

W wyniku sytuacji, do której doszło we wtorek, 22 lutego, ulica Kożdoniów przez pewien czas była całkowicie nieprzejezdna. Strażacy oraz policjanci prowadzili w dalszej kolejności czynności wyjaśniające oraz sprzątające. Policjanci podczas wykonywania swoich obowiązków przebadali alkomatem także maszynistę pociągu kopalnianego. Mężczyzna był trzeźwy.

Dodajmy, że przejazd kolejowy znajdujące się przy ulicy Kożdoniów w Rybniku nie jest strzeżony. Kierowcy muszą jednak stosować się do znaku STOP, który znajduje się przed wjazdem na torowisko.