Koszykarki RMKS XBEST Rybnik przegrywają po emocjonującej końcówce meczu

Kibice, którzy mieli przyjemność oglądać spotkanie pomiędzy RMKS XBEST Rybnik a Wisłą Canpack Kraków na pewno nie mogli narzekać na brak emocji. Już od samego początku na parkiecie działo się bardzo dużo. Ostatecznie to jednak drużyna przyjezdnych okazała się lepsza. Koszykarki z Krakowa wywiozły zwycięstwo wynikiem 64:66.

Wyrównane spotkanie w Rybniku

Koszykarki obu zespołów miały lepsze i gorsze momenty w swojej grze w tym spotkaniu. Początkowo w mecz lepiej weszły zawodniczki z Krakowa, które zdołały uzyskać 5 punktów przewagi. Pierwsza kwarta skończyła się jednak remisem 27:27. Druga kwarta zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla gospodyń, które odskoczyły swoim rywalkom nawet na 11 punktów. Niestety, ale tej przewagi nie udało się utrzymać do końca tej kwarty, przez co w przerwie spotkania na ekranie widniał wynik 45:44.

Emocjonująca końcówka spotkania

Trzecia kwarta ponownie lepiej zaczęła się dla gospodyń, które znowu wyszły na prowadzenie 6 punktami. Jednak również i w tej kwarcie coś jednak nie zadziałało do końca tak jak miało, przez co na zakończenie tej kwarty zawodniczki schodziły przy wyniku 56:57. Czwarta kwarta kontynuowana była pod dyktando drużyny gości. Gdy do końca spotkania zostało nieco ponad 3 minuty, to drużyna z Krakowa prowadziła 6 punktami. Wtedy jednak gospodynie wzięły się za odrabianie strat i prawie im się to udało.

W ostatniej akcji meczu udało się nawet wyrównać stan meczu, jednak sędziowie uznali, że zawodniczki rozgrywały akcję zbyt długo i przekroczyły czas trwania jednej akcji. Sytuacja była bardzo kontrowersyjna i znacznie więcej mówi się właśnie o tej decyzji, niż o przebiegu całego meczu. Ostatecznie sędziowie nie zmienili swojej decyzji i mecz zakończył się zwycięstwem Wisły Canpack Kraków 64:66.

Chcesz na bieżąco śledzić informacje ze świata koszykówki, a w tym również najświeższe informacje o koszykarkach z Rybnika? Odwiedź serwis https://basketinfo.pl i bądź na bieżąco z wiadomościami koszykarskimi z Twojego miasta.