Starsza Pani w wieku 81 lat oszukana metodą na policjanta

Od dłuższego czasu w telewizji oraz w internecie sporo mówi się o oszustach, którzy podszywają się pod gazowników, policjantów lub nawet za wnuczka. Mimo wielu ostrzeżeń, niestety podobna sytuacja spotkała także 81-letnią starszą Panią z Rybnika. Przekazała ona oszustom swoje oszczędności w wysokości 200 tysięcy złotych.

Straciła 200 tysięcy złotych

Oszustwa na osobach starszych niestety w dalszym ciągu są dominującym motywem wśród przestępców. Kolejną ofiarą działań oszustów była 81-letnia kobieta z Rybnika. Starsza Pani została oszukana na 200 tysięcy złotych podczas rozmowy z fałszywym policjantem. Jak doszło do wyłudzenia pieniędzy od starszej kobiety?

Jak doszło do straty oszczędności życia?

Starsza Pani na początku otrzymała telefon, gdzie w słuchawce kobieta podszywała się pod jej córkę. Mocno płakliwym głosem i tonem oszustka powiedziała przez słuchawkę „Mamo, spowodowałam wypadek…”. W późniejszym etapie telefon przejęła inna kobieta, która podała się za funkcjonariuszkę policji. Starsza kobieta została w tym momencie poinformowana, że z powodu wypadku spowodowanego przez córkę, musi ona przekazać pieniądze kurierowi, aby zapłacić za pogrzeb osoby zmarłej w wyniku wypadku oraz pieniądze w ramach zadośćuczynienia dla rodziny zmarłej osoby.

Przekazała pieniądze fałszywemu kurierowi

Seniorka niestety dała się wplątać w całą sytuację i rzeczywiście przekazała pieniądze oszustom. Środki przekazane od starszej kobiety do kuriera miały finalnie trafić do policji z Niemiec. Tak się jednak nie stało, ponieważ cała sytuacja była oszustwem.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności. W ostatnim czasie oszuści ponownie wzmożyli swoją aktywność, dlatego tym bardziej trzeba być świadom potencjalnych zagrożeń wokół nas.