Miejska konserwator zabytków w Rybniku zwolniona przez prezydenta miasta

Prezydent Rybnika podjął decyzję o zwolnieniu Aleksandry Frydrychowicz ze stanowiska Miejskiej Konserwator Zabytków. Była już konserwator zabytków utrzymywała swoją posadę przez wiele lat, gdyż zatrudniona była już w czasie urzędowania prezydenta Makosza. Co spowodowało podjęcie takiej decyzji? Ciężko określić, gdyż sama Aleksandra Frydrychowicz jest bardzo zaskoczona całą sytuacją.

Zaskoczenie dla wszystkich dookoła

Zwolnienie piastującej stanowisko miejskiego konserwatora zabytków było ogromnym zaskoczeniem dla samej konserwator, jak i dla wszystkich dookoła. Jednak czym kierował się prezydent miasta Rybnik, aby dnia 31 stycznia 2021 dokonać zwolnienia? To właśnie tego dnia kobieta otrzymała wypowiedzenie. Jak powiedziała sama Aleksandra Frydrychowicz, jest jej przykro ze zwolnienia. Szczególnie, że zostało jej jedynie 5 lat do otrzymania emerytury oraz ledwie kilka tygodni do uzyskania prawa do tzw. pomostówki.

Z naszej strony życzymy wszystkiego dobrego byłej konserwator zabytków w Rybniku. Z ogromnym doświadczeniem oraz wiedzą na pewno Aleksandra Frydrychowicz powinna szybko znaleźć pracę na poważanym stanowisku.

Kto zostanie nowym Miejskim Konserwatorem Zabytków w Rybniku?

Miasto Rybnik do tej pory nie podało bardziej szczegółowych informacji w tym temacie. Przede wszystkim wciąż nie poznaliśmy osoby, która obejmie zwolnione nie tak dawno stanowisko. Urząd miasta Rybnik nie ogłosił również jeszcze naboru na to stanowisko, co wydaje się równie dziwne. Kto w takim razie zostanie nowym Miejskim Konserwatorem Zabytków? Mamy nadzieję, że wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie.