Już niedługo zacznie kursować autobus na trasie Rybnik – Wilcza

Lada moment mieszkańcy Rybnika oraz okolicznych gmin będą mogli skorzystać z połączenia autobusowego na trasie Rybnik – Wilcza. Nowa linia autobusowa nr 34 została utworzona na potrzeby mieszkańców, którym brakowało takiego połączenia. Dzięki podpisanemu porozumieniu międzygminnego z gminą Pilchowice doszło do utworzenia nowej linii, a cały proces utworzenia został już sygnowany przez Piotra Kuczerę, a więc prezydenta Rybnika oraz Macieja Gogullę, a więc wójta Pilchowic.

Nowa linia autobusowa nr 34

Mieszkańcom okolicznych gmin brakowało bezpośredniego połączenia autobusowego, która pozwoliłoby im przedostać się do centrum miasta Rybnik. Nowa linia autobusowa nr 34 będzie zapewniać teraz mieszkańcom taką możliwość, co na pewno przełoży się na komfort podróżowania pasażerów. Warto dodać, że nowa linia autobusowa nr 34 oficjalnie zostanie uruchomiona już 7 lutego 2022 roku. Tak więc od najbliższego poniedziałku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego połączenia.

Więcej kursów w godzinach porannych

Linia autobusowa nr 34 będzie znacznie częściej kursować w godzinach porannych. Z kolei w godzinach popołudniowych kursów będzie nieco mniej. Warto dodać, że punktami łączącymi nową linię autobusową będzie Plac Wolności w Rybniku oraz przesiadkowe centrum w Wilczy. Z kolei na trasie postoje zaplanowano m.in. w dzielnicy Maroko-Nowiny oraz w Rybnickiej Kuźni. Łącznie autobus będzie pokonywał tę trasę każdego dnia aż 7 razy. To na pewno ułatwi podróżowanie mieszkańcom Wilczy oraz osobom z wszystkich okolicznych miejscowości.

Nowe linie autobusowe powstają regularnie w całej Polsce. Trasy są ciągle dostosowywane do potrzeb mieszkańców danego regionu. Przykładowo w Warszawie również powstała nowa linia nr 817, która będzie dotyczyć trasy Piastów – Warszawa.