CBA zatrzymało byłego posła PiS z Rybnika

Zarzuty korupcji oraz powoływanie się na wpływy w państwowych instytucjach – są to oficjalne zarzuty CBA, które padły w kierunku byłego posła PiS z Rybnika, a więc Grzegorza J. Był on posłem PiS na Sejm RP aż przez 14 lat, pomiędzy 2005 a 2019 rokiem. Teraz za postawione zarzuty grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie byłego posła PiS z Rybnika

Funkcjonariusze CBA dokonali zatrzymania Grzegorza J. na wniosek Lubelskiego II Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Zorganizowanej Przestępczości i Prokuratury Korupcji Krajowej w Lublinie. Cała sprawa została już oficjalnie potwierdzona przez Wydział Społecznej Komunikacji CBA w Warszawie. Do zatrzymania byłego posła PiS doszło na terenie Rybnika.

Byłemu posłowi PiS zarzuca się przede wszystkim przyjmowanie majątkowych korzyści. Wszystko miało dziać się w latach 2016-2018, kiedy to pełnił on funkcję na stanowisku publicznym. Oprócz tego w ramach śledztwa funkcjonariusze doszli do dowodów, jakoby poseł powoływał się również na wpływy w innych państwowych instytucjach. Podejmował się on również pośredniczenia w załatwianiu wszelakich spraw, za co otrzymywał korzyści majątkowe. Łącznie na ten moment Grzegorzowi J. postawiono pięć zarzutów. Przestępstwa miały odbywać się w okresie od listopada 2016 roku do grudnia 2018 roku na terenie Rybnika oraz innych lokalizacji w całym województwie śląskim.

Tymczasowy areszt dla byłego posła PiS

Grzegorz J. został już zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie Rybnika. Obecnie sąd postanowił zastosować wobec byłego posła PiS areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Podejrzany może za poręczeniem majątkowym w wysokości 500 tysięcy złotych opuścić areszt, a wtedy będzie on objętym policyjnym dozorem, zostanie zatrzymany mu paszport oraz zostanie on objęty zakazem opuszczania terytorium Polski. Przypomnijmy, że za popełnione przestępstwa Grzegorzowi J. grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.