Dwójka osób trafiła do szpitala po wypadku i pożarze samochodu osobowego

Do kolejnego zdarzenia z udziałem samochodów doszło w Świerklanach. Tym razem doszło tam do wypadku drogowego, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Fiat Seicento oraz bus marki Opel Vivaro. Doszło tam do zderzenia, w wyniku czego Fiat Seicento stanął w płomieniach i doszczętnie spłonął. Dwóch mężczyzn w wyniku zdarzenia musiało zostać przetransportowanych do szpitala.

Wypadek drogowy w Świerklanach

Zdarzenie z udziałem pojazdów Fiata Seicento oraz Opla Vivaro miał miejsce wcześnie rano mniej więcej o godzinie 4:30. Po zderzeniu dwóch samochodów na miejscu od razu pojawiły się służby ratownicze, straż pożarna oraz policja. Z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zarówno jeden, jak i drugi samochód wjechał na skrzyżowanie ulicy Kościelnej i Kościuszki przy zielonym świetle na sygnalizacji. Mimo wszystko najpewniej jeden z pojazdów dokonywał manewru skrętu, przez co doszło do wypadku.

W wyniku zderzenia samochód osobowy marki Fiat Seicento od razu stanął w płomieniach. Po chwili spłonął on całkowicie. Wskutek wypadku do lokalnego szpitala w Rybniku przetransportowano kierującego Fiatem Seicento 59-letniego mężczyznę oraz jego 61-letniego pasażera. Na szczęście na wskutek zdarzenia nic poważnego nie stało się 40-letniemu kierowcy Opla Vivaro. Policja w najbliższych dniach będzie starać się wyjaśniać dokładne okoliczności całego zdarzenia, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Kościuszki w Świerklanach.