21-latek zginął podczas ucieczki skradzionym samochodem przed policją

W sobotę na ulicy Kościelnej w Świerklanach doszło do nieszczęśliwego zdarzenia drogowego. Policja w pewnym momencie rozpoznała samochód osobowy, którego kradzież zgłoszono dzień wcześniej. Funkcjonariusze wydali sygnały świetlne oraz dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd. Kierowca skradzionego samochodu postanowił jednak uciec, co skończyło się tragicznie.

Śmiertelny wypadek podczas ucieczki skradzionym samochodem

Ucieczka skradzionym samochodem osobowym miała miejsce o poranku w sobotę, dnia 15 stycznia. Policja zgłoszenie o skradzionym samochodzie otrzymała dzień wcześniej. Funkcjonariusze mieli więc na uwadze, że podczas patrolowania mogą natrafić na skradziony pojazd. I zapewne dosyć nieoczekiwanie tak też się stało. W Świerklanach pojazd został zauważony przez policjantów. Ci od razu wystosowali sygnały świetlne oraz dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd. Kierowca samochodu, którym okazał się 21-letni mężczyzna, na nic miał sobie funkcjonariuszy i postanowił oddalić się z miejsca zdarzenia.

Ucieczka 21-latka przed policją niestety nie zakończyła się dobrze. W pewnym momencie kierowca skradzionego pojazdu postanowił wyprzedzać inne pojazdy i podczas wyprzedzania stracił on panowanie nad kierownicą. W wyniku tego incydentu samochód uderzył w budynek, a kierowca zginął na miejscu. Na miejscu, gdzie zginął 21-latek z powiatu rybnickiego, znajduje się obecnie prokurator. Oprócz tego czynności wyjaśniające całe zdarzenie prowadzą również mundurowi.

Kradzieże samochodów w Polsce to wciąż niestety dosyć częste zjawisko. Ostatnio doszło nawet do kradzieży samochodu w autoryzowanym salonie samochodowym w Piotrkowie Trybunalskim. Tam jednak z pomocą policjantów z Wołomina udało się odzyskać skradziony pojazd. Więcej o tej sytuacji przeczytamy na stronie InfoWolomin.pl.