Teren liczący 40 hektarów na sprzedaż

Już niedługo wystartuje przetarg, który będzie dotyczył terenu inwestycyjnego liczącego 40 hektarów. Mowa o terenach znajdujących się przy Drodze Regionalnej Racibórz-Pszczyna. Oficjalnie przetarg rozpocznie się 24 marca 2022 roku. Cena wywoławcza to 16,3 miliona złotych.

Władze Rybnika ogłosiły przetarg na teren inwestycyjny

Dopiero co ogłoszony przetarg na teren inwestycyjny przez władze miasta Rybnik niewątpliwie jest największym i rekordowym przetargiem tego typu. Do tej pory inwestorzy nie dostali jeszcze takiej propozycji, na aż tak duże tereny inwestycyjne. Teraz do czasu startu przetargu możemy tylko się zastanawiać, jak do całej sprawy podejdą inwestorzy. Czy skorzystają z tej oferty i będą chętni na wykorzystanie tych terenów?

Prezydent Piotr Kuczera liczy przede wszystkim na to, że teren inwestycyjny zostanie dobrze wykorzystany i stanie się nowoczesnym obszarem gospodarczym. Dzięki temu w tej lokalizacji pracę mogliby znaleźć osoby z Rybnika oraz całej okolicznej aglomeracji. Gdyby tylko przeznaczony na przetarg teren został odpowiednie wykorzystany, to na pewno można mówić o sporej szansie na rozwój dla Rybnika oraz całego regionu.

Nowy odcinek Drogi Regionalnej umożliwił wykorzystanie tamtejszych terenów

Władze Rybnika zaznaczają, że już wcześniej starali się, aby w odpowiedni sposób zagospodarować tamtejsze tereny. Nie było to jednak możliwe ze względu na brak zgody wojewody na takie działania. Jednak w ostatnim czasie podjęto decyzję o budowie odcinka Regionalnej Drogi przez Rybnik. Dzięki temu wojewoda śląski zaakceptował rozwiązania, które zaprezentowały władze Rybnika. I właśnie w taki sposób inwestorzy mają szansę na skorzystanie z rekordowej ilości powierzchni terenów, które będą oferowane w ramach przetargu, który odbędzie się 24 marca 2022 roku.

Dzielnice wchodzące w skład terenu inwestycyjnego w ramach przetargu

W ramach przetargu zaoferowany będzie teren inwestycyjny zlokalizowany w dzielnicach Gotartowice, Kłokocin oraz Boguszowice Stare. Obecnie niemal wszystkie tamtejsze tereny te należą do Skarbu Państwa, przez co zgodę na ich zagospodarowanie oraz zarządzanie nimi musi wydać wojewoda śląski.

Dodajmy, że teren inwestycyjny o wielkości 40 hektarów będzie musiał być odpowiednio wykorzystany przez inwestorów. Wymaga się, aby teren został wykorzystany poprzez zabudowę tych terenów budynkami w stosunku minimum 20 procent terenów i to w czasie 48 miesięcy od daty kupna terenów. Z kolei w przeciągu 84 miesięcy zabudowa będzie musiała sięgać już 40 procent pozyskanych terenów. Oprócz tego po stronie inwestora leżeć będzie również obowiązek drogi o długości jednego kilometra, która połączy inwestycyjny teren z drogą wojewódzką nr 935, a więc tzw „Gotartowicką”.