Władze miasta przychyliły się do propozycji, aby jedno z rond otrzymało nazwę „Rondo Biegaczy”

Rybnik niewątpliwie wyróżnia się na tle całego kraju pod względem ilości rond. Już niedługo jedno z rond w Rybniku otrzyma nazwę „Rondo Biegaczy”. Mowa o rondzie, które znajduje się przy wjeździe na Śródmiejską Drogę, które łączy obwodnicę z miastem i drogą regionalną pomiędzy Pszczyną a Raciborzem. Warto dodać, że nazwa dla ronda to inicjatywa biegaczy, do której przychyliły się władze miasta Rybnik.

„Rondo Biegaczy” w Rybniku

Od dłuższego czasu pasjonaci biegania pragnęli, aby rondo przy Śródmiejskiej Drodze nazwane było „Rondem Biegaczy”. W ostatnich dniach pozytywną decyzję w tym temacie wydały władze miasta. Ich zdaniem taka nazwa to również świetna inicjatywa. Decyzja została oficjalnie przedstawiona przez Piotra Kuczera, a więc prezydenta miasta Rybnik.

Obrady na temat nazwania jednego z rond właśnie taką nazwą, toczone były w gronie prezydenta miasta, inicjatorów tego pomysłu (Piotra Puchały oraz Krystiana Stawarczyka) oraz z Joanną Kotynią-Gnot, a więc dyrektorką Zarządu Miejskiej Zieleni. W ramach prowadzonych rozmów wszystkie strony były bardzo optymistycznie nastawione od nadania takiej nazwy jednemu z rond, które powstają przy Obwiedni Południowej. Warto dodać, że według informacji podanych przez inicjatorów tego pomysłu, rondo w Rybniku będzie pierwszym i dotąd jedynym, które przyjęło właśnie taką nazwę.

Coraz więcej rond w Rybniku

Warto dodać, że w Rybniku nowo powstające ronda nie są już niczym zaskakującym. Obecnie na terenie miasta znajduje się aż ponad 40 rond. Inicjatorzy, którzy wpadli na pomysł nazwania nowego ronda „Rondem Biegacza” mieli więc bardzo duże szanse, aby rondo otrzymało właśnie taką nazwę.

Szczególnie, że swój pomysł argumentowali oni naprawdę ciekawymi faktami. Przede wszystkim Rybnik to miasto, które coraz częściej słynie z największej ilości skrzyżowań z ruchem okrężnym w Polsce. Ponadto w Rybniku jest wielu zawodowych biegaczy oraz amatorów tego pięknego sportu. Z tego powodu w mieście regularnie organizowane są imprezy sportowe dla biegaczy. Dzięki nowemu rondu, które otrzyma nazwę „Rondo Biegacza”, sportowcy będą mogli jeszcze bardziej promować imprezy biegowe, a także całe miasto Rybnik. Wydaje się więc, że nazwanie ronda właśnie w taki sposób to bardzo dobra decyzja i przede wszystkim sytuacja win-win dla obu stron.