Pożar mieszkania w Rybniku. Kilka osób trafiło do szpitala

Do niebezpiecznego zdarzenia tuż po świętach Bożego Narodzenia doszło w Rybniku w dzielnicy Maroko-Nowiny. Dokładnie na ulicy Janke-Waltera doszło do pożaru jednego z mieszkań w bloku. Pożar w mieszkaniu wybuchł z powodu zapalenia się pralki. Z powodu pożaru kilka osób musiało trafić do szpitala.

Interwencja strażaków w jednym z bloków na terenie Rybnika

Strażacy w Rybniku mieli dosyć spokojny okres świąteczny. Nie musieli zbytnio nigdzie interweniować. To się jednak zmieniło tuż po północy 27 grudnia. W nocy zostali oni powiadomieni o wybuchu pożaru na terenie jednego z mieszkań przy ulicy Janke-Waltera w Rybniku w dzielnicy Maroko-Nowiny.

Na miejsce od razu zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej. Skutecznie udało im się ugasić pożar i zażegnać większym konsekwencjom całego zdarzenia. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostało przede wszystkim pomieszczenie kuchenne, gdzie znajdowała się pralka, która była przyczyną wybuchu pożaru. Łącznie straty spowodowane nocnym pożarem zostały oszacowane na mniej więcej 10 tysięcy złotych.

Zwarcie w instalacji elektrycznej pralki powodem pożaru

Ogień w mieszkaniu pojawił się w kuchni. To właśnie tam znajdowała się pralka, w której doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Według wstępnych informacji właśnie to jest najprawdopodobniejszą przyczyną wystąpienia pożaru.

W wyniku pożaru w mieszkaniu w bloku przy ulicy Janke-Waltera w Rybniku ucierpiały cztery osoby. Wszyscy to domownicy, którzy w czasie wybuchu pożaru znajdowali się właśnie w mieszkaniu. Zostali oni podtruci dymem, przez co od razu zostali przetransportowani do szpitala w celu wykonania dalszych badań. Wśród poszkodowanych byli mężczyźni w wieku 47 lat oraz 20 lat. Ponadto ucierpiała również 46-letnia kobieta oraz 13-letni chłopiec.

W ostatnich dniach 2021 roku w całej Polsce doszło do wielu pożarów. Niestety strażacy musieli interweniować również w Bytomiu, gdzie wybuchł pożar w kamienicy. Więcej o tym w artykule tutaj.