Jak będzie przebiegać trasa kolei szybkiej prędkości?

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia do gmin trafiły konkretne mapy, na których podano kilka przykładowych tras przejazdu szybkich kolei. Propozycje zostały przedstawione przez Centralny Komunikacyjny Port. Już niebawem gminy podejmą ostateczną decyzję, gdy przedstawione plany skonsultują z mieszkańcami oraz w swoim środowisku.

Kilka propozycji przebiegu trasy

Kolei szybkiej prędkości jest długo wyczekiwana przez wszystkich podróżnych w regionie. Planowana linia kolejowa już niedługo powstanie, a teraz konsorcjum firm Egis Rail oraz Egis Poland wspólnymi siłami opracowują studium techniczno-środowiskowo-ekonomiczne. Wszystko oczywiście na zlecenie Centralnego Komunikacyjnego Portu.

Jedną z propozycji, wedle której kolei szybkiej prędkości miałaby przebiegać jest wariant, gdzie trasa przebiegałaby przez Kłokocin i Gotartowice. Jest to jedna z najpoważniej branych pod uwagę propozycji. Linia kolejowa ma przebiegać docelowo z Katowic do granicy państwa, a następnie iść dalej do Ostrawy. W sieci znajdziemy nawet pełne paczki z mapami, które uwzględniają niemal wszystkie propozycje na przebieg nowej trasy linii szybkiej kolei.

Warto dodać, że w Polsce rozwój kolei można zauważyć w wieli miejscowościach. W zeszłym roku sporo debatowanie także nad rozwojem kolei w Czechowicach-Dziedzicach. Więcej o tamtejszych planach można przeczytać na stronie internetowej z informacjami z Czechowic.