Świąteczny rozkład jazdy w Rybniku. Jakie zmiany dla pasażerów?

Pasażerowie, którzy w dniach 23 grudzień 2021 – 7 styczeń 2022 będą chcieli skorzystać z komunikacji miejskiej muszą dokładnie przyjrzeć się świątecznemu rozkładowi jazdy. Doszło tam do kilku zmian, w ramach których autobusy zarządzane przez Zarząd Zbiorowego Transportu w Rybniku będą poruszać się wedle całkowicie innego rozkładu jazdy. Wszystko z powodu nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Rozkład jazdy autobusów w Rybniku na okres świąteczny

W okresie świąteczno-noworocznym wiele linii autobusowych będzie kursować nieco inaczej, niż miało to miejsce do tej pory. Pasażerowie będą musieli przygotować się przede wszystkim do zmiany godzin podróżowania autobusów w dzień Wigilii oraz w dzień Sylwestra. W Wigilię autobusy będą kursować według rozkładu sobotniego, lecz tylko do godziny 16:00. Z kolei w Sylwestra autobusy będą poruszać się według rozkładu na roboczy dzień feryjny, lecz tylko do godziny 20:00. Będą to ostatnie kursy autobusów miejskich w tych dwóch dniach.

Pełny rozkład jazdy na okres od 23 grudnia 2021 do 7 stycznia 2022 roku znajdziemy na stronie Zarządu Zbiorowego Transportu w Rybniku. Znajdują się tam informacje m.in. na temat bieżącego rozkładu jazdy autobusów, jak i rozkładu jazdy w okresie świąteczno-noworocznym.