W Rybniku montowane są nowe wiaty na przystankach

Mieszkańcy, którzy regularnie korzystają z komunikacji miejskiej na pewno będą zadowoleni z obecnie realizowanej inwestycji. Na terenie miasta Rybnik powstanie aż 18 nowych wiat przystankowych. Wiaty wyglądają bardzo nowocześnie, a przede wszystkim są dopasowane do Systemu Identyfikacji Wizualnej miasta Rybnika. Ponadto są one również dopasowane pod kątem estetyki do istniejących już wiat.

Nowe wiaty na przystankach w Rybniku

Na terenie Rybnika montowanych jest aż 18 nowych wiat przystankowych. Każda wiata oprócz świetnego wyglądu charakteryzuje się również nowoczesnym wyposażeniem. Wiaty będą posiadały osobne oświetlenie, moduły roślinne, znacznik TOTUPOINT oraz oczywiście niezbędne ławki. Wraz z wymianą wiat przystankowych, zmodernizowane zostaną od razu nawierzchnie pod wiatą. W niektórych przypadkach położono nawet całkiem nowe nawierzchnie.

Dyrektor Zarządu Zbiorowego Transportu w Rybniku zaznaczył, że nowe wiaty przystankowe powstają tam, gdzie najbardziej potrzeba było wymiany starej wiaty na nową. Głównym kryterium do wyboru takich lokalizacji był oczywiście stan wiaty. Drugim kryterium była również estetyka, stąd też nowe wiaty pojawiły się również w miejscach, gdzie już wcześniej zamontowano nowe wiaty, a teraz na tej samej ulicy wymienione zostaną stare na nowe, aby zadbać o wygląd wizualny okolicy. Przypomnijmy, że nowe wiaty przystankowe pojawiły się również w Puławach, o czym więcej w artykule na stronie infopulawy.pl.

Przystankowe wiaty pełnią ważną rolę dla mieszkańców i wszystkich pasażerów

Pasażerowie doskonale wiedzą, że wiaty przystankowe pełnią ważną rolę na przystankach. Czasami długie oczekiwanie na pojazd w złej pogodzie może być dosyć męczące. Na szczęście wiaty przystankowe znacząco ułatwiają oczekiwanie na nadjeżdżający autobus. W przypadku złych warunków atmosferycznych, takich jak silny wiatr, deszcz, a nawet upalne słońce, wiaty są niezbędne dla pasażerów.