W Rybniku odbył się XVII Bieg Barbórkowy

Po raz kolejny w tym roku amatorzy biegania i nie tylko mogli uczestniczyć w Biegowym Grand Prix Rybnika. Dnia 5 grudnia, w niedzielę, odbył się już XVII Bieg Barbórkowy. Był to tzw. finał całego Grand Prix organizowanego w mieście.

Lokalne utrudnienia dla kierowców

XVII Bieg Barbórkowy już za nami. Wyścig ulicami Rybnika odbył się 5 grudnia. Z powodu tego wydarzenia część ulic w mieście borykała się z utrudnieniami w ruchu drogowym. I to naprawdę spora część ulic była chwilowo zamknięta. Przypomnijmy, że impreza trwała w godzinach od 11:00 do 14:00. W ten czas problemy w ruchu drogowym występowały na ulicach: Żołędziowa, Chrószcza, Wierzbowa, Budowlanych, Rudzka, Kościelna, Plac Kościelny, Rynek, Raciborska, Krzywa, Borki, Łączna, Zebrzydowicka, Góreckiego, Broniewskiego, Wawelska oraz Św. Józefa.

Uczestnicy łącznie mieli do pokonania 10 kilometrów. Warto przypomnieć, że to już drugi w tym roku bieg zorganizowany przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Pierwszy z nich odbył się w lipcu, kiedy to zorganizowano bieg przełożony z zeszłego roku. W wakacje uczestnicy rywalizowali na specjalnie przygotowanej trasie leśnej.