Awaria elektrociepłowni w Rybniku

Nawet kilkanaście tysięcy mieszkań w Rybniku mogło zostać pozbawionych ogrzewania. Wszystko za sprawą awarii w elektrociepłowni, do której doszło w czwartek 25 listopada.

Kilkanaście tysięcy mieszkań bez ogrzewania z powodu awarii elektrociepłowni

Aż 12 tysięcy gospodarstw domowych mogło być bez ogrzewania w czwartkowy dzień. Przyczyną takiej sytuacji była awaria elektrociepłowni Chwałowice w Rybniku. Awarię tak naprawdę wykryto już dzień wcześniej, a więc 24 listopada. Niestety nie udało się jej od razu usunąć, stąd też mieszkańcy musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pracownicy wydali komunikat, że postarają się usunąć usterkę do końca wieczora. Jaki defekt dokładnie stwierdzono w elektrociepłowni Chwałowice na terenie Rybnika?

Uszkodzeniu uległa najprawdopodobniej komora ciepłownicza na odwodnieniu z zasilającego rurociągu DN500 z EC Chwałowice. Taki komunikat wydały osoby związane z Biurem Komunikacji w PGNiG. W komunikacie podano także informacje o terminie naprawy usterki. Mieszkańcy musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ogrzewania nie miało być w dniu 25 listopada od godziny 6:00 do godziny 18:00.