Coraz większe problemy z narkomanami i alkoholikami w Rybniku

Od dłuższego czasu chodzą pogłoski, że spora część mieszkańców, a przede wszystkim przedsiębiorców jest terroryzowana przez narkomanów i osoby, które nadużywają alkoholu. Znaleźli oni sobie łatwy sposób na zarobek, jakim jest terroryzowanie właścicieli takich lokali oraz żądanie od nich pieniędzy. Na ile poważny jest problem oraz czy policja zajęła się już sprawą?

Osiedle Dąbrówka w Rybniku terroryzowane przez narkomanów

Mieszkańcy osiedla Dąbrówka od dłuższego czasu są terroryzowani przez niespokojnych narkomanów. Zresztą sporo mówi się również o tym, że na Maroko-Nowiny również można dostrzec wiele niebezpiecznych i bezprawnych sytuacji. Wszyscy z biegiem czasu zaczynają sobie nawet uświadamiać, że narkomani są problemem nie tylko dla tychże osiedli, ale przede wszystkim dla całego miasta.

O nękaniu przez narkomanów i całej sytuacji otwarcie mówią przedsiębiorcy, którzy prowadzą biznesy na osiedlu Dąbrówka. W jaki sposób nękają oni właścicieli lokali, a w tym także pracowników?

Przede wszystkim złoczyńcy oczekują pieniędzy. Gdy ich nie dostaną, to są w stanie zastraszać pracowników sklepu, zastawiać wejścia, a także posyłać groźby w stronę osób trzecich. Takie sytuacje są bardzo stresujące i niebezpieczne dla wszystkich. Z tego powodu jeden z przedsiębiorców musiał nawet zamknąć sklep, ponieważ pracownicy nie chcieli się już tam pojawiać. Jedna z osób z powodu tych sytuacji złożyła nawet wypowiedzenie.

Jak rozwiązać problem na osiedlu Dąbrówka i w innych miejscach Rybnika?

Problemy z narkomanami i alkoholikami stają się coraz większe. Mieszkańcy boją się, że z biegiem czasu przeniesie się to na inne części miasta. Policja oczywiście stara się reagować na takie sytuacje, jednak musi zostać o tym poinformowana, a ponadto musi mieć w sprawie dowody. Wydaje się, że najlepszym sposobem na opanowanie sytuacji lub ograniczenie wandalizmu będą monitoringi. Nowoczesne kamery i monitoring na pewno pomógłby zarówno przedsiębiorcom, jaki i policjantom.

Swoją drogą jak udało się dowiedzieć, policja zatrzymała już jedną osobę, która zajmowała się tzw. „ściąganiem haraczy”. Właściciel jednego z obiektów wraz z pracownikiem pojawili się na komendzie i złożyli oficjalne zawiadomienie. Policjanci od razu zainterweniowali i zatrzymali podejrzanego mężczyznę.

Miejmy nadzieję, że sytuacja na osiedlu Dąbrówki oraz w pozostałych częściach miasta Rybnik wraz z upływem czasu będzie się poprawiać. Skuteczne interwencje policji oraz ewentualnie dostawiony monitoring powinny pomóc w całej sytuacji.