Dzielnica Niedobczyce w Rybniku będzie miała swoją wieżę Eiffla

Wieża Eiffla w Polsce? Już niedługo stanie się to faktem. Oczywiście mowa tutaj o wieży, która jedynie wyglądem będzie identyczna jak wieża w stolicy Francji. W Rybniku w dzielnicy Niedobczyce pojawi się miniaturka wieży znanej na całym świecie. Projekt powstał z inicjatywy budżetu obywatelskiego i już niedługo zostanie zrealizowany.

Nietypowy projekt mieszkańców w budżecie obywatelskim

Miniatura wieży Eiffla nie powstałaby, gdyby nie inicjatywa mieszkańców. Co ciekawe, pierwszy raz pomysł pojawił się już w 2019 roku. To właśnie w tamtym roku mieszkańcy Rybnika opowiedzieli o swoim pomyśle. Jednak wtedy zarówno ani władze miasta Rybnik, ani pozostali mieszkańcy miasta nie pałali optymizmem względem tego pomysłu. Oprócz tego w tamtym czasie nie było również pieniędzy, aby móc pozwolić sobie na realizację takiego projektu. Co więcej, większość osób odbierała go po prostu jako żart. Jednak pomysłodawcy i zwolennicy tego projektu nie odpuszczali i wciąż walczyli o jego zaakceptowanie i realizację.

W tym roku projekt budowy wieży Eiffla pojawił się w budżecie obywatelskim. I co ciekawe, zdobył on wystarczającą ilość głosów, aby jeszcze w tym roku doszło do jego realizacji. Pomysł popiera nawet radny miasta Henryk Ryszka.

Gdzie i kiedy powstanie wieża Eiffla w Rybniku?

Realizacja projektu dotyczącego wieży Eiffla, który zostanie sfinansowany z budżetu obywatelskiego, ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Inwestycja zostanie zrealizowana na niedawno powstałym rondzie przy ulicy Wodzisławskiej. Projekt na pewno zaskoczy niejednego turystę oraz osoby, które będą przejeżdżać przez Rybnik. O ile sami Rybniczanie zaskoczyli się, gdy w mieście pojawił się sklep ukraiński (więcej o tym na stronie eorzesze.pl), o tyle osoby spoza miasta będą zaskoczeni, gdy na własne oczy zobaczę wieżę Eiffla.

Dodajmy, że wieża Eiffla, która ma powstać przy rondzie w dzielnicy Niedobczyce w Rybniku będzie mierzyć 14 metrów. Jak dodał radny Henryk Ryszka, wieża jest w zasadzie jest już przygotowana, a teraz wystarczy po prostu po nią pojechać i zamontować.