W Rybniku odbył się protest przeciwko Polexit

Trybunał Konstytucyjny wydał w ostatnim czasie bardzo ważne orzeczenie, z którego wynika, że prawo polskie jest pod wieloma względami znacznie ważniejsze od prawa europejskiego. Takie orzeczenie spowodowało, że na ulice miast w całej Polsce wyszli protestanci, którzy boją się opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej. Takie osoby zorganizowały protest także w Rybniku.

Protest w Rybniku w związku z obawą przed opuszczeniem UE

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dla wielu osób jest pierwszym krokiem, jakoby Polska chciała opuścić Unię Europejską. Takie obawy mają mieszkańcy z całej Polski. W związku z tym na ulicach polskich miast zorganizowano sporo protestów, których celem jest pokazanie jedności oraz wyrażenie swojego sprzeciwu wobec opuszczeniu Unii Europejskiej przez nasz kraj. W Rybniku osoby biorące udział w proteście zebrały się na rynku.

W proteście uczestniczył także prezydent Rybnika Piotr Kuczera

Głos podczas protestów zabrali także najważniejsi ludzie Rybnika. Mowa tutaj chociażby o obecnym prezydencie Rybnika, a więc Piotrze Kuczerze. On także wziął udział w zgromadzeniu i wypowiedział się, że Rybnik na pewno pozostanie w Unii Europejskiej. Miasto będzie robić wszystko co w jego mocy, aby pozostać we wspólnocie. Prezydent wspomniał także, że demokracja w dzisiejszych czasach jest zagrożona. Z kolei Unia Europejska to nie tylko pieniądze, lecz także wyjątkowe ideały oraz perspektywa patrzenia na lepsze życie. Swoją wypowiedź zakończył dosyć dosadnym stwierdzeniem, że Rybnik zostaje w Unii Europejskiej.