Potrącenie kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku

Dnia 25 września w sobotę w godzinach wieczornych doszło do potrącenia 34-letniej kobiety przez młodego kierowcę, który poruszał się samochodem marki Honda. Kobieta około godziny 19:00 przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych na ulicy Raciborskiej w Rybniku. Niestety, ale potrącił ją jeden z kierowców, przez co kobieta trafiła do szpitala.

Poważny wypadek przy ulicy Raciborskiej w Rybniku

Policjanci starają się wyjaśnić dokładne okoliczności zajścia, do którego doszło w sobotę w godzinach wieczornych na przejściu dla pieszych w Rybniku. Na ten moment wiadomo tylko tyle, że kobieta w wieku 34-lat została potrącona na oznakowanym przejściu, przez młodego kierowcę samochodu osobowego marki Honda. Kierowcą okazał się mężczyzna w wieku 23 lat, który pochodzi z powiatu wodzisławskiego.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu kolejnej zmianie uległy przepisy ruchu drogowego. Obecnie to piesi mają bezwzględne pierwszeństwo na pasach. Jednak zarówno piesi, jak i kierowcy samochodów muszą zachować szczególną ostrożność podczas przejazdu przez przejście dla pieszych. Baczne obserwowanie drogi oraz okolicy to podstawa do tego, aby móc pozwolić sobie na ewentualną szybką reakcję w razie zagrożenia lub niespodziewanej sytuacji.