Podejrzany przedmiot i natychmiastowa ewakuacja na ulicy Janasa w Rybniku

W środę 22 września przy ulicy Janasa w Rybniku zebrało się sporo oddziałów policyjnych oraz zastępów straży pożarnej. Cała sytuacja zrobiła się poważna w momencie, gdy właściciel posesji przy ulicy Janasa poinformował funkcjonariuszy o podejrzanym przedmiocie, który znalazł. Z tego powodu na miejsce wezwani zostali także kontrterroryści.

Na miejscu pojawili się kontrterroryści

Wciąż nie znamy wszystkich szczegółów akcji, która odbyła się przy ulicy Janasa. Na ten moment możemy potwierdzić, że na miejscu pojawili się kontrterroryści, którzy zabezpieczyli teren,a także ewakuowali trzy osoby z sąsiadujących budynków.

Mężczyzna, który około godziny 14:00 w środę 22 września powiadomił policję o znalezieniu niebezpiecznego przedmiotu, postanowił wywieźć go poza miasto w bezpieczne miejsce. Sprawa jest owiana nutką tajemnicy, ponieważ do tej pory wciąż nie wiemy, co dokładnie znajdowało się w tej paczce i czym był podejrzany przedmiot. Miejmy nadzieję, że cała sprawa zakończy się pozytywnie. W kolejnych dniach będzie czekać na kolejne informację i od razu poinformujemy Czytelników o dalszym rozwoju sytuacji.

Aktualizacja

Na ten moment przypuszcza się, że podejrzanym przedmiotem mogły niebezpieczne substancje, które groziły wybuchem. Cdn.