ROW Rybnik przegrywa w rywalizacji o awans do PGE Ekstraligi

W Rybniku dużo mówiło się o aspiracjach dotyczących awansu do PGE Ekstraligi. Niestety, ale jedynie na zapowiedziach tak naprawdę się skończyło. W niedzielę 12 września odbyło się półfinałowe spotkanie w 1 lidze pomiędzy Arged Malesą Ostrovią Ostrów Wielkopolski a ROW Rybnik. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego pokonała Rybniczan w stosunku 59:31.

Ogromne aspiracje Rybniczan, lecz bez potwierdzenia w rzeczywistości

Zarówno żużlowcy, jak i działacze oraz kibice drużyny ROW Rybnik sporo mówili o aspiracjach na awans do PGE Ekstraligi. Przed niedzielnym spotkaniem żużlowcy głosili, że szykują się na prawdziwą wojnę. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła inna, a zespół ROW Rybnik przegrał z zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego i to z kretesem.

Krótko mówiąc zawodnicy Marka Cieślaka w tym spotkaniu nie popisali się. Od samego początku gospodarze przejęli inicjatywę w tym półfinałowym spotkaniu. W każdym wyścigu byli znacznie szybsi od gości, a gołym okiem widać było, że są bardziej obyci z torem. Ponadto u gospodarzy można było zobaczyć znacznie większą determinację niż u przyjezdnych, co raczej miało być widoczne na odwrót.

ROW Rybnik wygrał jedynie dwa biegi w półfinałowym meczu

Spotkanie półfinałowe 1 ligi o awans do PGE Ekstraligi na pewno nie będzie dobrze wspominane przez osoby związane w jakikolwiek sposób z drużyną ROW Rybnik. Rybniczanie tego dnia zwyciężyli jedynie w dwóch biegach. Co więcej, tylko raz udało im się zremisować bieg. Pozostałe biegi w tym meczu padły łupem drużyny Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Stąd też nikogo nie może dziwić wysokie zwycięstwo gospodarzy w stosunku 59:31.

Cierpkie słowa o tym spotkaniu w pomeczowym wywiadzie wypowiedział doświadczony trener drużyny ROW Rybnik, a więc Marek Cieślak. Jego zdaniem ten mecz świadczy o tym, że wszyscy związani z zespołem z Rybnika muszą zastanowić się co dalej robić. Z kolei sam półfinałowy mecz 1 ligi można w wykonaniu jego ekipy można podsumować jedynie jednym słowem: „blamaż”.

Wielki finał 1 ligi z udziałem zespołów z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Krosna

Dodajmy, że drużyna Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski dzięki niedzielnemu zwycięstwu z drużyną ROW Rybnik zameldowała się w finale 1 ligi. Już niebawem odbędzie się więc mecz finałowy o awans do PGE Ekstraligi, w którym wezmą udział drużyny Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz beniaminek z Krosna.