W Rybniku pojawią się elektroniczne wyświetlacze mierzące prędkość

Przekraczanie dozwolonej prędkości podczas jazdy samochodem w mieście to niestety nagminny problem zarówno w Rybniku, jak i w całym kraju. Władze Rybnika starają się z tym walczyć, podobnie zresztą jak całe powiatowe starostwo. Z tego powodu już w przyszłym roku w mieście pojawią się urządzenia do pomiaru prędkości.

Kupno nowych urządzeń do pomiaru prędkości już w przyszłym roku

Jak mogliśmy się dowiedzieć, władze miasta Rybnik zagospodarowały już pieniądze w budżecie miasta na przyszły rok na zakup właśnie tego urządzenia. O taki zakup apelują również mieszkańcy Rybnika, którzy pragną, aby przede wszystkim w Śródmieściu poprawiło się bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Niespotykane dotąd wyświetlacze pojawią się w Rybniku

Władze miasta Rybnik stawiają na nowoczesne rozwiązania drogowe, które można zaobserwować już chociażby w innych gminach powiatu. Mowa o nowoczesnych wyświetlaczach, które wyświetlają przekroczoną obecnie prędkość, a także liczbę potencjalnych punktów do zdobycia, czy też wysokość ewentualnego mandatu karnego. Dodajmy, że takie urządzenia funkcjonują już w kilku miejscowościach w powiecie.

Na ten moment władze miasta Rybnik planują kupno jednego urządzenia tego typu. Urządzenie ma być stawiane w najbardziej newralgicznych miejscach, w których można zauważyć przekraczanie prędkości, a następnie przenoszone w inne. Obecnie mówi się, że urządzenie najprawdopodobniej mogłoby się pojawić na ulicach 3. Maja oraz Kościuszki, a więc w samym centrum Rybnika.