W Rybniku odbyło się wydarzenie „Triathlon Rybnik 2021” i cieszyło się sporym zainteresowaniem

W niedzielę 12 września w Rybniku odbyły się zawody pod nazwą „Rybnik Triathlon 2021”. W ramach zawodów uczestnicy biorą udział w aż trzech dyscyplinach sportowych. Uczestnicy początkowo zaczęli od pływania, następnie przeszli do jazdy na rowerze, a na samym końcu musieli zmierzyć się z pokonaniem określonego dystansu podczas biegu.

Impreza „Triathlon Rybnik 2021”

Zawody triathlonowe są coraz popularniejsze w całej Polsce. Również mieszkańcy Rybnika oraz okolic z chęcią biorą udział w takich wydarzeniach sportowych. W niedzielę 12 września na linii startu również stanęło sporo zawodników. Impreza była promowana przede wszystkim w internecie poprzez portale społecznościowe oraz wszelkiej maści Social Media.

Z powodu zawodów triathlonowych z utrudnieniami w ruchu drogowym musieli liczyć się kierowcy, którzy tego dnia przejeżdżali przez Rybnik. Na czas przejazdu kolarskiego zamknięto ulicę Rudzką od skrzyżowania z ulicą Stalową aż do ronda na skrzyżowaniu ulic Rudzka-Góreckiego-Podmiejska. Tam ulica była nieprzejezdna przez dwie godziny, a dokładniej w godzinach 11:30-13:30. Oprócz zamknięcia tej głównej drogi, nieprzejezdne były także wszelkie drogi dojazdowe do ulicy Rudzkiej. Z powodu zamknięcia ulic na czas przejazdu kolarskiego, kierowcy samochodów osobowych oraz wszelkich innych pojazdów mogą pokonać trasę Rybnik-Rudy oraz w drugą stronę poprzez skorzystanie z dróg lokalnych.