Mieszkańcy Rybnika pierw zabili, a potem zakopali kilkudniowe szczeniaki

Dwaj mężczyźni w wieku 31 lat oraz 44 lat odpowie za skatowanie, a następnie zakopanie czterech kilkudniowych szczeniaków. Policjanci dowiedzieli się o tym przestępstwie, ponieważ jeden z mężczyzn sam zgłosił się na komendę.

Skatowali i zakopali cztery kilkudniowe szczeniaki

Policja dowiedziała się o całej sprawie w poprzednią środę. Wtedy dostali oni sygnał od samego uczestnika zdarzenia, że na jego oczach 44-letni mężczyzna zabił szczenięta, a następnie zakopał je na własnej posesji. Policjanci od razu rozpoczęli działania wyjaśniające w tej sprawie. Jak się później okazało, 31-latek również był pomagającym w tej sprawie, a nie jedynie biernym obserwatorem. Funkcjonariusze przeszukali także posesję, na której miały znajdować się szczenięta. Rzeczywiście znaleziono tam młode szczeniaki, które zostały włożone do reklamówki i zakopane.

Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności

Zarówno 31-latek, jak i 44-latek przyznali się do zarzucanych im czynów. W momencie zatrzymania obydwaj znajdowali się pod wpływem alkoholu. Młodszy z mężczyzn miał w organizmie 2,5 promila, z kolei u 44-latka wykryto 3,5 promila alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu mężczyzn prokurator zdecydował o objęciu ich dozorem policyjnym. Dwaj mieszkańcy Rybnika za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem. Za popełnione czyny grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.