Powstanie nowy magazyn soli w okolicach drogi regionalnej Pszczyna-Racibórz

Mieszkańcy Rybnika mogli zauważyć, że nieopodal drogi regionalnej Pszczyna-Racibórz ponownie znajdują się ciężkie maszyny. Nie jest to jednak oznaka kolejnych robót drogowych. Otóż maszyny pojawiły się ze względu na budowę nowego magazynu soli. Na szczęście kierowcy nie będą musieli trudzić się z utrudnieniami w ruchu drogowym, ponieważ takowych nie będzie.

Magazyn soli w Rybniku

Rybnickie Służby Komunalne od dłuższego czasu miały problem z magazynowaniem najważniejszych surowców. Stąd też powstał pomysł wybudowania nowego magazynu soli nieopodal skrzyżowania ulic Wodzisławska-Hetmańska-Droga Regionalna. To właśnie w tym miejscu powstanie nowy magazyn soli drogowej. W ramach inwestycji powstanie m.in. droga dojazdowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa, oświetlenie, ogrodzenie, a także przyłącze elektryczne i wodociągowe. Docelowo przebudowa okolicy i ma zostać ukończona na koniec jesieni 2021 roku, z kolei wybudowanie i oddanie do użyteczności magazynu soli zaplanowano na połowę 2022 roku.

Miejsce wybudowania magazynu soli nie jest przypadkowe. Otóż w docelowej lokalizacji kierowcy pługopiaskarek będą mogły swobodnie ładować sól na trasie. Dzięki temu nie będzie potrzeby wracać do bazy RSK, co znacząco ułatwi oraz przyspieszy pracę w okresie zimowym.

Inwestycja zostanie zrealizowana z funduszy Rybnickich Służb Komunalnych. W ramach prowadzonych prac nie przewiduje się żadnych utrudnień w ruchu drogowym.