Korki na ulicy Mikołowskiej w Rybniku

Od lat ulica Mikołowska jest uznawana za jedną z kluczowych dróg w Rybniku. To właśnie tędy można przedostać się do aglomeracji katowickiej. Trasa łączy również Rybnik z Czerwionką-Leszczynami. Ostatnio kierowcy mogą narzekać na wzmożone korki drogowe. Skąd one wynikają i czy można je w jakikolwiek sposób zażegnać?

Remont ulicy Mikołowskiej

Wzmożone korki na ulicy Mikołowskiej w Rybniku powstają głównie z powodu remontu drogi, który aktualnie trwa w tym miejscu. Jednak spora część kierowców zastanawia się, dlaczego pracownicy nie wykonują swoich obowiązków na tym odcinku drogi w godzinach wieczornych oraz nocnych? Większość z osób wypowiadających się w tym temacie sugeruje, że wieczorne roboty drogowe byłyby o wiele lepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy za dnia na ulicy Mikołowskiej panuje tak duże natężenie ruchu.

Rządzący informowali o możliwych utrudnieniach już wcześniej

Władze miasta Rybnik informowały o zbliżających się utrudnieniach drogowych w tej lokalizacji już w maju. Jednak niestety nie wszyscy mogą pominąć przejazd tamtą droga, ponieważ dla większości osób, którzy regularnie poruszają się tamtędy, jest to po prostu jedyny możliwy wybór jeśli chodzi o jazdę samochodem. Mieszkańcy coraz częściej skarżą się, że ruch tą drogą nie pozwala kompletnie na czas dojechać do centrum Rybnika, a co dopiero do samych Katowic.

Miejmy nadzieję, że rządzącym uda się zażegnać w jakikolwiek sposób ten problem lub też prace drogowe zostaną przyspieszone, co powinno znacząco usprawnić ruch na tym odcinku drogi.