Deptak w Rybniku ponownie prosi się o naprawę

Rybnicki deptak przeszedł generalny remont w 2014 roku, tuż przed wyborami do samorządu. W ramach inwestycji na deptaku pojawiła się nawierzchnia z granitowych kostek. Niestety, jednak od czasów remontu, rokrocznie jest z nimi ten sam problem. Granitowe kostki po prostu wypadają, co znacząco utrudnia przemieszczanie się w tym miejscu.

Wymagane są kolejne poprawki nawierzchni na rybnickim deptaku

Mieszkańcy Rybnika z pewnością pamiętają sytuacje i problemy, które zaczęły pojawiać się wraz z ukończeniem generalnego remontu. Jak pamiętamy, już w 2015 roku doszło do zapaści skrzyżowania ulic Sobieskiego, Łony, Powstańców oraz Gliwickiej. Kolejno w roku 2017 należało raz jeszcze wykonać rynnę, która odpowiada za odprowadzanie deszczówki do kanalizy. Z kolei od sierpnia 2019 roku każdego roku dowiadujemy się o kolejnych problemach związanych z granitowymi kostkami.

Z powodu problemów w zeszłych latach, rządzący zadecydowali o wykonaniu remontu całej nawierzchni. I tak właśnie stało się w 2020 roku. Jednak w tym roku te same problemy ponownie ujrzały światło dzienne. Na szczęście już teraz zapowiedziano, że miasto po raz kolejny zainwestuje w remont nawierzchni. Zlecenie dotyczące naprawy uszkodzonych fragmentów nawierzchni jest już w trakcie realizacji. Wykonawcy czekają obecnie na materiały, które zostaną użyte do kolejnego remontu.

Miejmy nadzieję, że tegoroczna naprawa kostki granitowej na rybnickim deptaku będzie ostatnią i uda się w końcu zażegnać ten już niemal legendarny problem.