Lipcowe wydarzenia kulturalne w Rybniku dla dzieci i młodzieży

Obywatele w całej Polsce z pewnością są spragnieni wydarzeń kulturalnych. Z tego powodu zapowiedź lipcowych wydarzeń kulturalnych w Rybniku z pewnością ich ucieszy. Mieszkańcy oraz turyści będą mogli liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez władze miasta. Wszystkie będą odbywać się w ramach „Letniej Strefy Kultury”. Jest to tradycyjny cykl wakacyjnych wydarzeń kulturalnych, który gwarantuje spędzenie miłego czasu w letnie popołudnia oraz wieczory.

„Letnia Strefa Kultury” w Rybniku

Władze miasta klasycznie jak co roku przeprowadzą wszelkie wydarzenia kulturalne w miejscach, gdzie znajduje się dużo wolnej przestrzeni. Z tego względu mieszkańcy będą mogli odwiedzić chociażby lokalny rynek, okolice Bazyliki św. Antoniego Padewskiego, czy też strefę, w której niegdyś mieścił się kompleks szpitalny. Oprócz tego wydarzenia kulturalne będą odbywać się również na Kampusie. W ramach wakacyjnych wydarzeń będzie można udać się m.in. na liczne koncerty, animacje, widowiska, czy też warsztaty. Program został ułożony w taki sposób, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Stąd też zarówno młodzież, jak i osoby starsze powinny znaleźć interesujące wydarzenia kulturalne.

Warto zaznaczyć, że na czas letni zamknięta będzie ulica Klasztorna. To wszystko ze względu na powstającą w tym miejscu strefę gastronomiczną z zielonym ogródkiem.
Lipcowe wydarzenia kulturalne w Rybniku
Ciekawą atrakcję dla zainteresowanych przygotował Dom Kultury w Boguszowicach. To właśnie tam będzie można uczestniczyć w wyjątkowych seansach filmowych. Odbędą się one w dniach między 26-30 lipca. Atrakcje przeznaczone są dla najmłodszych. Więcej szczegółów znajduje się na oficjalnej stronie Domu Kultury w Boguszowicach.

Specjalne zajęcia literacko-plastyczne organizowane będą także przez Powiatową i Miejską Bibliotekę w Rybniku, która mieści się na ulicy Szaranka 7. Tam w każdą środę między godziną 16:00 a 17:00 odbywać będą się zajęcia o nazwie „To i owo na bajkowo”.
Podobne spotkania dla najmłodszych i nie tylko przygotowały również pozostałe Powiatowe i Miejskie Biblioteki z Rybnika. Warto udać się na ich oficjalne strony internetowe, aby zaczerpnąć więcej szczegółów na temat przygotowanej oferty.

Tegoroczne atrakcje dla dzieci i młodzieży w Rybniku

Dzieci w tym roku mają naprawdę sporo atrakcji w Rybniku. Również Teatr Ziemi Rybnickiej przygotował w dniach 20-22 lipca specjalny plener malarski dla dzieci i młodzieży. Będą to zajęcia o nazwie „Malowanie z natury” odbywające się na rybnickim Kampusie. Do dyspozycji będą zapewnione m.in. farby i pędzle, blejtramy, czy też sztalugi. Oczywiście uczestnicy będą mogli posiąść naprawdę przydatną wiedzę malarską, ponieważ będą uczestniczyć w zajęciach pod okiem Barbary Budki. Więcej informacji również znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Teatru Ziemi Rybnickiej.