Kolejna sesja Rady Mady w czwartek 8 lipca o godz. 16:00

Już w najbliższy czwartek 8 lipca odbędzie się sesja Rady Miasta Rybnik. Będzie to kolejne z kolei spotkanie, które odbędzie się w sposób zdalny. Radni będą obradować nad najważniejszymi sprawami dotyczącymi miasta. Oczywiście wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zapoznać się z nadchodzącą sesją Rady Miasta Rybnik na żywo poprzez platformę YouTube. Transmisja na żywo będzie prowadzona przez oficjalny kanał miejski.

Jak będzie wyglądał przebieg spotkania?

Podobnie jak w przypadku pozostałych sesji Rady Miasta dojdzie do standardowego otwarcia oraz zakończenia sesji. W ramach zbliżającego się posiedzenia będą uchwalane jednak ważne uchwały, które z pewnością zainteresują mieszkańców Rybnika. Warto więc zapoznać się z dokładnym przebiegiem sesji.

Na początku dojdzie do otwarcia oraz stwierdzenia prawomocności prowadzonych obrad. W następnym kroku odbędą się dyskusje na temat przystąpienia do sporządzenia lokalnego planu przestrzennego zagospodarowania dla jednej z części Rybnika, który obejmuje m.in. obszar w rejonie ul. Cichej.

Następnie radni będą uchwalać miejscowy plan przestrzennego zagospodarowania, który obejmuje część miasta Rybnik znajdującą się w okolicy ulic Rybackiej oraz Kowalczyka. Oprócz tego dojdzie także do uchwalenia miejscowego planu przestrzennego zagospodarowania Rybnika w okolicach pięciu ulic. Będą to ulice Modrzewiowa, Skowronków, Gotartowickiej, Przemysłowej oraz Jodłowej.

W następnym etapie czwartkowej sesji dojdzie do przekazania skargi według właściwości. Kolejno rozpatrywana będzie skarga na działalność Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, który mieści się w Rybniku. Na końcu dojdzie do oficjalnego zakończenia sesji.