Ptaki zasiedlają Zalew Rybnicki. 100 budek lęgowych z Fundacji Elektrownia Rybnik

Nad Zalewem Rybnickim zasiedli się więcej ptaków. W ramach projektu „Ptasie Lokum” wykonano ponad 100 budek lęgowych dla czterech gatunków ptaków. Na terenach zielonych Fundacji Elektrowni Rybnik zainstalowano już specjalnie przygotowane konstrukcje.

Dzięki Fundacji Elektrownia Rybnik powstanie sto budek lęgowych

Realizując cele statutowe Fundacja Elektrowni Rybnik, przywiązuje dużą wagę do działań proekologicznych i edukacyjnych, które mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne i są wartościowe dla lokalnej społeczności. Na bazie tych pomysłów narodziła się idea na projekt pt. „Ptasie Lokum”, którego celem jest wykorzystanie regałów na sąsiednim terenie Fundacji i zainstalowanie budek lęgowych dla czterech najliczniejszych ptaków. Tutaj: sikorek, pełzaczy, szpaków, a także jerzyków. Całość połączona będzie z ciekawymi zajęciami edukacyjnymi dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Zintegrowanie społeczeństwa nad Zalewem Rybnickim

Inicjatywa Fundacji Elektrowni Rybnickiej spotkała się z pozytywną odpowiedzią Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwa Rybnik, które udzieliło merytorycznego wsparcia przy opracowywaniu szczegółów projektowych budki lęgowej oraz nadzorowało prawidłowy montaż budki. W wydarzeniu wzięły również udział Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich z Raciborza, a ich uczniowie wyprodukowali ponad 100 specjalnie zaprojektowanych budek.

Do sfinalizowania projektu „Ptasie Lokum” pozostało wyłącznie opracować, wyprodukować i zainstalować edukacyjne tablice informacyjne. Misją Fundacji Elektrownia Rybnik jest wspieranie dobrych inicjatyw społecznych i społeczeństwa integracyjnego, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce i uczestniczyć we wszystkich aspektach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Fundacja uczy ludzi świadomego wykorzystywania energii ziemi, wyzwalania energii do poszukiwania i tworzenia rozwiązań poprawiających jakość życia wszystkich ludzi oraz wspierania lokalnego rozwoju.