Powrót hulajnogi do Rybnika – od kiedy można je wypożyczać?

Od czwartku 11 marca znowu można poruszać się po mieście za pomocą hulajnogi. Jest to szybki, a zarazem tani transport i łatwy w obsłudze. Cieszą się ogromną popularnością głównie wiosną, gdy robi się cieplej i w okresie letnim. W Rybniku łącznie pojawiło się 40 hulajnóg od firmy ELO Scooters. 

Dlaczego hulajnogi w Rybniku zostały wycofane?

W Rybniku po raz pierwszy hulajnogi pojawiły się w maju w 2020 roku. Mieszkańcy mogli się cieszyć jazdą na hulajnogach tylko przez kilka miesięcy. Niestety franczyzobiorca zmienił profil działalności i hulajnogi musiały zniknąć z miasta. Ta wiadomość zdecydowanie zasmuciła rybniczan, mieszkańcy przyzwyczaili się do tego środku transportu. Przerwa od hulajnóg jednak nie trwała tak długo. Do miasta wróciły hulajnogi, które pochodzą od firmy ELO Scooters. 

Ile będzie kosztować wypożyczenie hulajnogi?

Chcąc skorzystać z hulajnogi w Rybniku, należy zapłacić 2 złote za jej odblokowanie. Następnie każda rozpoczęta minuta to koszt 59 groszy. Warto też zapamiętać, że naliczana jest każda przerwa w trakcie jazdy, gdzie jej koszt wynosi 15 groszy za minutę. Wypożyczenie hulajnogi jest bardzo proste, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, którą można pobrać w Google Play lub App Store. 

Jak wygląda wypożyczenie hulajnogi?

W pierwszej kolejności należy zlokalizować hulajnogę, w związku z tym pomocna będzie aplikacja. Znajduje się na niej odpowiednia mapa, która pokazuje, w którym miejscu można znaleźć pojazd. Następnie zeskanuj kod QR. Jeśli będą problemy ze skanowaniem, warto zaświecić latarkę. Warto zapamiętać, że w aplikacji ELO można jednocześnie odblokować tylko jedną hulajnogę. Jednak tę samą kartę płatniczą można podpiąć do wielu kont. 

Dlaczego warto korzystać z hulajnóg?

Hulajnogi zyskały ogromną popularność i są już dostępne w wielu miastach. Jest to bardzo fajne rozwiązanie. W przypadku, gdy się gdzieś spieszysz, dzięki nim możesz szybko podjechać do wyznaczonego celu. To również doskonała atrakcja oraz forma rozrywki dla całej rodziny lub grupki znajomych. Należy jednak pamiętać, aby korzystać z hulajnóg rozsądnie i poruszać się po wyznaczonych ścieżkach.